Аратта - На головну

2 липня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астрономи знайшли “суперземлю”

У світі науки 5648 переглядів

Опубліковано - 3.02.2012 13:21 | Всі новини | Версія для друку

Астрономи знайшли “суперземлю”
Астрономи знайшли “суперземлю”
Астрономи заявили про відкриття нової екзопланети, на якій кліматичні умови дуже схожі до хемних.

За словами вчених, нова планета GJ 667Cc розташовується в так званій жилій зоні, де температура від зірки оптимальна для того, щоб клімат на планеті був схожий на земний, а вода могла існувати в рідкому вигляді.

Також планета має тверду землеподібну поверхню, що передбачає можливість наявності води на поверхні планети.

Стівен Вогт, астроном з Університету Каліфорнії сказав, що GJ 667Cc - це "правильна планета, яка обертається навколо правильної зірки".

За словами Вогта, екзопланети і раніше знаходили в жилих зонах, проте досі, за іронією долі, вони розташовувалися або на одному краю цього регіону, або на іншому.

Зараз же планета знаходиться прямо в центрі зони, що й робить місцеві умови теоретично ідеальними для проживання.

За своєю масою GJ 667Cc приблизно в 4,5 рази важча за Землю, тому її можна умовно охарактеризувати як "суперземлю".

GJ 667Cc робить повний оборот навколо своєї зірки приблизно за 28 земних днів, а сама зірка віддалена від Сонячної системи на 22 світлових роки в сузір’ї Скорпіона. За галактичним мірками дана планета буквально наша сусідка.

Цікаво також і те, що зірка GJ 667C, навколо якої обертається планета, входить в потрійну зоряну систему.

GJ 667Cc являє собою карликову зірку M-класу, приблизно втричі меншу за Сонце. Оскільки ця зірка не надто яскрава і потужна, побачити її можна тільки в телескоп.

Також учені зазначають, що зоряна система GJ 667C хоч і є досить старою, тут значно менше важких елементів, таких як кремній або залізо, ніж в Сонячній системі.

Водночас, вчені упевнені, що GJ 667Cc - це лише одна з планет в населеній зоні даної зоряної системи і в перспективі тут будуть відкриті й інші планети.

Зазначимо, у 2010 році в системі GJ 667C вже була відкрита перша екзопланета GJ 667Cb, проте вона розташована набагато ближче до зірки і робить повний оборот навколо зірки за 7,2 земних діб, що робить цю планету дуже гарячою для наявності там води і життя.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.