Аратта - На головну

1 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Конгресі США стурбовані справою Тимошенко

Світ навколо нас 4851 перегляд

Опубліковано - 16.02.2012 00:09 | Всі новини | Версія для друку

 У Конгресі США стурбовані справою Тимошенко
У Конгресі США стурбовані справою Тимошенко
Як ставляться в американському Конгресі до переслідувань політичної опозиції в Україні, зокрема, до справи колишнього прем’єра Юлії Тимошенко? І чи може Вашингтон вплинути на Київ?

Із такими запитаннями Радіо Свобода звернулося до Ореста Дейчаківського, радника Гельсінської комісії при Конгресі США. Варто зауважити, що пан Дейчаківський є активним діячем української громади в Америці і практично бездоганно володіє українською.

«У Вашингтоні існує велике зацікавлення не тільки справою Тимошенко, а й справами інших, наприклад, Луценка, Іващенка, тих, що зазнають переслідувань з політичних мотивів за опозиційну діяльність», – каже радник Гельсінської комісії.

«Я б сказав, – продовжує він, – що ті, хто займається цими проблемами у Палаті представників, і не тільки вони, в Сенаті теж, і в Гельсінській комісії, яка складається і з сенаторів, і з членів Палати представників – усі вельми стурбовані. Усі бачать, що ці переслідування суперечать меті просування України до демократії. Багато занепокоєння спричинено враженням, що Україна рухається у бік авторитаризму, тож переслідування є частиною тієї тенденції».

Чи буде результативним політичний і моральний тиск?

Орест Дейчаківський зауважує, що минулого тижня у Конгресі США на засіданні Гельсінської комісії виступав представник Фінляндії. Ця країна нині головує в Організації з питань безпеки й співробітництва у Європі (ОБСЄ). На цих слуханнях серед інших питань також обговорювали справу Юлії Тимошенко.

«До речі, – каже радник, – наступного року головування в ОБСЄ перебирає Україна. Взагалі, американський уряд зробив чимало заяв щодо справи Тимошенко та інших переслідуваних із політичних мотивів. Минулого тижня високопоставлений чиновник Державного департаменту відвідав Київ і там обговорював цю проблему. Наступними місяцями ми плануємо провести засідання Гельсінської комісії, де будемо обговорювати не лише справу Тимошенко, а й перспективу наступних виборів в Україні. Вибори мають відбутися у жовтні, ми хочемо бути певними, що вибори будуть справді демократичними, що вони відповідатимуть демократичним стандартам».

Заява конгресмена Марсі Каптур

Глибоке занепокоєння долею Юлії Тимошенко висловила також конгресмен Марсі Каптур. Вона є співголовою двопартійного Українського кокусу (об’єднання) в Конгресі.

Марсі Каптур зустрілася з дочкою Юлії Тимошенко Євгенією Тимошенко, яка виступила зі свідченнями на слуханнях сенатської комісії зі закордонних справ.

«Останні дії українського уряду є відступом від принципів демократії та прав людини, – каже Каптур. – Упродовж десятиліть я працювала для зміцнення зв’язків між США та Україною, але дії (українського уряду) погіршують взаємини України зі Сполученими Штатами і міжнародною спільнотою».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.