Аратта - На головну

6 квітня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Заяви “Газпрому” про “українських друзів” і виключення ГТС з тразиту - піар, спрямований на зниження вартості унікальної системи

Газоват 5933 перегляди

Опубліковано - 27.02.2012 13:16 | Всі новини | Версія для друку

Заяви “Газпрому” про “українських друзів” і виключення ГТС з тразиту - піар, спрямований на зниження вартості унікальної системи
Заяви “Газпрому” про “українських друзів” і виключення ГТС з тразиту - піар, спрямований на зниження вартості унікальної системи
Українська газотранспортна система завдяки своїм унікальним підземним сховищам і надалі буде найбільш ефективним та надійним шляхом транспортування російського газу до Європи.

Про це заявив заступник голови правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Вадим Чупрун, повідомляє прес-служба компанії.

Він вважає, що навіть у випадку спорудження нових обхідних маршрутів, без української ГТС неможливо забезпечити надійне постачання у випадку коливань споживання газу в Європі.

"Заяви про можливе виключення української газотранспортної системи із схеми поставок російського газу в Європу - безпідставні, оскільки маршрути в обхід України, як існуючі, так й ті, що проектуються, не зможуть у повній мірі забезпечити сезонне коливання і зростаючі потреби Європи у газі", - наголосив він.

На думку Вадима Чупруна, саме українські підземні сховища газу (ПСГ) дозволяють компенсувати різке зростання споживання газу, яке спостерігалося в Європі під час значного зниження температури.

Чупрун зауважив, що якби ВАТ "Газпром" передбачив належні резерви газу в українських ПСГ, як це було раніше, то цієї зими російській стороні вдалося б уникнути критичної ситуації з постачанням необхідних об’ємів газу європейським споживачам.

"Обсяг газосховищ 32 млрд. кубів. Якби ВАТ "Газпром" повернувся до практики закачування резервних обсягів газу в українські сховища, проблем можна було б повністю уникнути", - наголосив заступник голови правління НАК.

"Україна не відбирала жодного кубічного метру за рахунок транзиту російського газу до Європи. Ми це заявляємо офіційно, і це підтверджується відповідними документами. Ми чітко і у повному обсязі виконували всі свої контрактні зобов’язання з транзиту російського природного газу в Європу", - підкреслив Чупрун.

Він продемонстрував документи, які свідчать, що протягом 21 дня у лютому ц.р. ВАТ "Газпром" недопостачав на східний кордон України від 24 до 110 млн. кубометрів газу щодоби.

Від "Аратти": як відомо, зараз українська влада активно намагається втілити у життя проект тристороннього проекту часів Кучми з організацуії "Міжнародного консорціуму з управління українською ГТС".

Не будемо в чергове повторювати, що сама постаноовка такого питання свідчить про недолугі спроби протистояти тиску Кремля, який давно й послідовно зазіхає на прихватизацію унікальної транспортної системи. Бо будь-кому зрозуміло, що багатостороннє управління лише однією частиною єдиної системи - свідчення немпроможності української влади самостійно вирішити проблему.

Зараз, коли у Москві відчули, що омріяне ось-ось може стати реальністю, починаються банальні торги, які традиційно супроводжуються інформаційною атакою, точніше поливанням брехні, не підкріпленої жодним фактом. Мета проста: банальне здешевлення ціни активу за рахунок підірваної репутації.

Проте, оскільки цей прийом є стандартним, навряд чи хтось це репетування сприйме так, як розраховують у Кремлі.

Українській сторонв варто було б задуматися, а чи потрібні такі партнери у консорціумі? А може дешевше менше красти і заощаджене на крадіях інвестувати у розвиток альтернативних джерел постачання газу? Тоді й ніякі консорціуми будуть не потрібні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.