Аратта - На головну

11 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Французькі вчені винайшли еліксир молодості?

У світі науки 6018 переглядів

Опубліковано - 23.04.2012 14:44 | Всі новини | Версія для друку

Французькі вчені винайшли еліксир молодості?
Французькі вчені винайшли еліксир молодості?
Дослідники з Паризького університету (Université Paris-Sud) запропонували як діючу речовину не фруктові кислоти, а молекулу, що складається з 60 атомів вуглецю і представляє собою геодезичну сферу - бакмінстерфуллерен (Buckminsterfullerene) чи бакібол.

Вчені провели клінічні випробування токсичної дії молекул на організм щурів. Для цього вони використовували три групи гризунів: одну контрольну і дві експериментальні.

Перших тварин годували як завжди і давали воду, інші брали порцію оливкового масла, відомого своїми омолоджуючими властивостями, а третім - підмішували в масло бакмінстерфуллерени.

В результаті з’ясувалося, що середня тривалість життя в першій групі тварин склала 22 місяці, у другій - 26 місяців, а третя вразила учених рекордним "довголіттям" - гризуни прожили цілих 42 місяці, тобто майже в два рази більше контрольної групи.

Дослідники пояснюють молодильні властивості коктейлю його антиоксидантною дією. Тобто бакіболи не тільки не труїли організм щурів, а й надавали сприятливий вплив - бакмінстерфуллерен знижує окислювальний стрес, який є причиною старіння.

Отриманий результат стане в нагоді медикам і токсикологам. Французькі вчені сподіваються, що фулерени можна буде використовувати не тільки в боротьбі зі злоякісними пухлинами та нейродегенеративними захворюваннями людини, а й зі старінням організму.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.