Аратта - На головну

2 липня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Учені поставили під сумнів природні причини смерті Леніна

У світі науки 5611 переглядів

Опубліковано - 7.05.2012 10:40 | Всі новини | Версія для друку

Учені поставили під сумнів природні причини смерті Леніна
Учені поставили під сумнів природні причини смерті Леніна
Учені запідозрили, що Володимир Ленін помер у результаті отруєння, повідомляє The Washington Post.

Причини смерті першого радянського лідера намагалися встановити американський невролог Гаррі Вінтерс (Harry Vinters) і російський історик Лев Лур’є. Вони представили результати роботи на щорічній конференції, присвяченій смерті різних історичних діячів, у Медичній школі при Мерілендському університеті.

Ленін помер 21 січня 1924 року у віці 53 роки. Згідно з офіційним висновком, він страждав поширеним атеросклерозом судин головного мозку. Причинами смерті політика називаються порушення кровопостачання мозку та крововилив у м’яку оболонку органу (інсульт).

За словами Лур’є, стан Леніна погіршувався поступово. У 1921 році він переніс інсульт, у результаті чого права половина його тіла стала паралізованою. Тим не менш, історик вважає, що радянському лідерові вдалося відновитися після інсульту, і на початку 1924 року він зміг відправитися на полювання.

Вивчивши історію хвороби Леніна та протокол розтину його тіла, Вінтерс зробив висновок, що за кілька годин до смерті політик був активний і розмовляв. Однак безпосередньо перед смертю він переніс серію судомних нападів. На думку невролога, це не схоже на класичні прояви інсульту.

Вінтер також з’ясував, що у ході патолого-анатомічного дослідження тіла Леніна не була проведена токсикологічна експертиза. У зв’язку з цим автори доповіді припустили, що радянський політичний діяч був отруєний.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.