Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Створено матеріал, що одночасно вбиває бактерії і відновлює зуби

У світі науки 5632 перегляди

Опубліковано - 10.05.2012 10:32 | Всі новини | Версія для друку

Створено матеріал, що одночасно вбиває бактерії і відновлює зуби
Створено матеріал, що одночасно вбиває бактерії і відновлює зуби
Американські вчені використовували нанотехнології для створення першого композитного матеріалу для заповнення порожнин, що вбиває шкідливі бактерії і відновлює структуру пошкодженого зуба.

Наповнювач містить наночастинки фосфату кальцію, що регенерує зубні мінерали.

Замість того, щоб перешкоджати руйнуванню звичайними матеріалами для пломб, новий матеріал контролює шкідливі бактерії, які існують в природній колонії мікроорганізмів порожнини рота.

Матеріал також відновлює мінерали зубної емалі, сказав керівник дослідження професор Сюй Хуакун з університету Меріленду (США).

"Карієс означає, що вміст мінеральних речовин в зубі було порушено органічними кислотами, які виділяють бактерії, які живуть в біоплівці або коконі на поверхні зуба", - говорить Хуакан.

За його словами, ці організми перетворюють вуглеводи в кислоти, які руйнують мінерали в структурі зуба.

Дослідники додали антибактеріальні засоби, що містять наночастинки срібла, в ґрунтовку, яка використовується для підготовки буріння, і в клей, який стоматологи використовують для закріплення пломби в зубі.

"Ми хочемо використовувати антибактеріальні препарати також в ґрунтовці і клеї тому, що це перше, що контактує з внутрішньою поверхнею порожнини зуба і потрапляє в крихітні канальці всередині зуба", - додає Сюй.

Він наголосив також, що пломби, зроблені з нового нанокомпозиту, з антибактеріальною ґрунтовкою і антибактеріальним клеєм повинні служити на 5-10 років довше, ніж звичайні, хоча вчені ще не мали можливість провести настільки довгострокові дослідження.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Вони вважають життя наше забавою і житіє прибутковою торгівлею, бо кажуть, то повинно ж звідкілясь мати прибуток, бодай із зла”
Біблія

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.