Аратта - На головну

11 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чому зростають тарифи мобільного зв’язку?

Добробут 5913 переглядів

Опубліковано - 25.05.2012 16:04 | Всі новини | Версія для друку

Чому зростають тарифи мобільного зв’язку?
Чому зростають тарифи мобільного зв’язку?
Компанія МТС-Україна підвищує тарифи: вартість дзвінків всередині мережі та абонентам інших операторів у популярних тарифах зросте на 20-50%. Інші оператори за останні місяці теж поступово підвищували тарифи, пояснюючи це як зростанням попиту, так і інфляцією.

Про це пише Коммерсантъ-Украина в статті Дорога кожна хвилина.

Так, другий за кількістю абонентів оператор мобільного зв’язку в країні МТС-України вчора повідомив про підвищення тарифів. З 1 червня вартість внутрішньомережевих і міжмережевих дзвінків зросте на 50% і 20% відповідно, до 0,75 грн/хв. і 1,2 грн/хв. у популярних тарифних планах оператора - Супер МТС, MAX Energy і Народний.

При цьому МТС не змінює кількість передбаченого тарифами безкоштовного трафіку - наприклад 70 хв. внутрішньомережевих дзвінків в день у Супер МТС або 1 тис. хв. в місяць у MAX Energy.

"Більшості абонентів підвищення не торкнеться, оскільки вони не виходять за рамки передплачених хвилин у пакеті", - пояснює керівник відділу зі зв’язків із громадськістю МТС-Україна Вікторія Рубан.

КоммерсантЪ-Украина з’ясував, що МТС - не перший оператор, який вирішив цієї весни підвищити тарифи. У березні Київстар та Астеліт збільшили на 20-30% вартість SMS-та MMS-повідомлень. Київстар також почав вводити щоденну абонплату в низці тарифних планів. Вчора в компанії повідомили про те, що з 1 червня перестануть надавати 40 безкоштовних хвилин на дзвінки іншим операторам абонентам тарифного плану Бізнес 40 Новий. А Астеліт у березні підвищив суму обов’язкового щомісячного поповнення у деяких тарифних планах.

Варто також зазначити, що раніше до масштабних одночасних підвищень тарифів оператори вдавалися тільки під час кризи - в 2009 році. Тоді в компаніях пояснювали, що через девальвацію гривні їх капітальні та операційні витрати сильно зросли.

Директор з маркетингу Київстару Тарас Пархоменко зазначає, що зараз інфляція не так помітна, але все одно призводить до значного зниження рентабельності. Так, в I кварталі EBITDA компанії вперше за останні два роки знизилася на 2%, до 1,57 млрд грн при зростанні виручки на 3%, до 3,08 млрд грн.

"Збільшуються витрати на електроенергію, а це чимала частина операційних витрат. До того ж в останні роки, незважаючи на зниження темпів зростання абонбази, збільшується споживання практично всіх типів послуг - а це вимагає постійних інвестицій в мережу", - пояснює Пархоменко.

Втім, додає видання, в I кварталі МТС показала зростання OIBDA на 15,3%, до 1,05 млрд грн, при зростанні виручки на 7,8%, до 2,2 млрд грн. Астеліт в січні-березні збільшив EBITDA на 33,1%, до 198,5 млн грн, а виторг - на 17,4%, до 729,9 млн грн.

Також газета пише, що, на думку гендиректора Астеліту Олександра Баринова, новими тарифами МТС намагається стимулювати абонентів якомога менше телефонувати на номери інших операторів і здійснювати більше внутрішньомережевих дзвінків.

"Основна складова собівартості міжмережевих дзвінків - це інтерконнект. При ставці 0,36 грн/хв. (встановлена ​​державою., - Ред.) тариф в 1,2 грн/хв. - занадто високий, тому навряд чи це пов’язано із зростанням витрат" , - прояснює ситуацію він.

Зі свого боку, Рубан пояснює, що пріоритет компанії - недорогі дзвінки всередині мережі. "Фактично це ключовий принцип, який використовується в тарифних лінійках МТС. Саме ці пакети найбільш затребувані серед абонентів, і щоб зберегти їх, ми змінили тарифікацію інших дзвінків", - додає вона.

Між тим, заступник директора дослідницької компанії GfK Ukraine Гліб Вишлінський вважає, що, підвищуючи тарифи, мобільні оператори намагаються компенсувати уповільнення темпів приросту абонентських баз.

"Органічного зростання абонбази фактично немає: голосовим зв’язком користуються вже всі мешканці, середній щомісячний голосовий трафік досяг максимальної можливої межі. Зростає споживання мобільного інтернету, але дуже повільно - через відсутність 3G-ліцензій", - пояснює він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація не помирає від інфаркту, вона помирає тому, що в неї відібрали мову”
Ліна Костенко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.