Аратта - На головну

11 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені довели зв’язок між депресією і самобичуванням

У світі науки 5684 перегляди

Опубліковано - 6.06.2012 19:02 | Всі новини | Версія для друку

Вчені довели зв’язок між депресією і самобичуванням
Вчені довели зв’язок між депресією і самобичуванням
Нейробіологи підтвердили класичну тезу Зігмунда Фрейда про те, що депресію від звичайної печалі відрізняє схильність до самобичування.

Стаття вчених з’явилася в журналі Archives of General Psychiatry, а її короткий виклад наводиться в прес-релізі Манчестерського університету, співробітники якого брали участь в роботі, повідомляє Lenta.ru.

Класичне спостереження Фрейда полягає в тому, що людина в депресії схильна до самобичування. Об’єктами дослідження в новій роботі виступали дві групи людей - одна складалася з добровольців, що деякий час тому пройшли курс лікування від хронічної депресії, а інша - з людей, які депресією ніколи не страждали.

Учасників експерименту просили чинити погано стосовно близьких і друзів, а потім розповідати про свої враження психологам. Паралельно активність мозку добровольців моніторили за допомогою магнітно-резонансної томографії. Аналіз даних дозволив встановити, що у людей, схильних до депресії, ділянки мозку, відповідальні за відчуття провини і аналіз поведінки, пов’язані слабкіше, ніж у здорових добровольців.

За словами вчених, цей ефект можна пояснити наступним чином: у випадку, коли схильна до депресії людина робить якийсь вчинок, вона часто виявляється не в змозі відокремити наслідки власної поведінки від впливу незалежних від неї причин. Як наслідок, людина "бере" всю провину на себе. Дослідники також відзначають, що у випадку, коли добровольці звинувачували в своїх неприємностях когось іншого, подібного роз’єднання в роботі ділянок мозку не спостерігалося.

Дослідники сподіваються, що нові результати допоможуть при лікуванні депресії. У майбутньому, можливо, вдасться таким чином діагностувати схильність до депресії, отримавши перший "МРТ-маркер" цього захворювання.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.