Аратта - На головну

1 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Путіну скоро буде не до України?

Світ навколо нас 4680 переглядів

Опубліковано - 20.06.2012 13:17 | Всі новини | Версія для друку

Путіну скоро буде не до України?
Путіну скоро буде не до України?
Через падіння цін на нафту, яке прогнозується цієї осені, режими нафтових держав можуть зіткнутися з великими фінансовими та політичними труднощами.

Про це йдеться в статті The Foreign Policy.

Видання відзначає, що аналітики енергетичної галузі вживають слова «руйнування» та «серйозне напруження», щоб описати, що може статися з нафтовими країнами після того, як ціни на ринку різко впадуть. Ніхто поки що не прогнозує новий виток падіння режимів за зразком Арабської весни. Але такий сценарій дуже ймовірний для режимів «нафтократії».

Ціна на нафту на американських біржах впала цього тижня до $83,27 за барель, а відповідно до світового еталону Brent Crude до $96,05 за барель. У той же час бюджети Ірану, Росії та Венесуели потребують принаймні $110 за барель, щоб триматися на беззбитковому рівні.

"Зважаючи на цей вже досить великий розрив доходів, цікаво, що станеться, якщо справдяться прогнози Citigroup, що ціни на нафту впадуть ще на $20 за барель", - пише видання. Прогноз нафтового експерта Філіпа Ферлегера є ще похмурішим – падіння цін до $40 за барель в листопаді, що майже збігається з побоюваннями міністра нафти Венесуели Рафаеля Раміреса - $35 за барель.

«Для Росії $35 або $40 або навіть $60 за барель буде руйнівним у фінансовому відношення. Це може завдати шкоди авторитету президента Владіміра Путіна, зважаючи на те, що його популярність та авторитет пов’язані з економічним зростанням», - вважає експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень Ендрю Качинс.

На думку The Foreign Policy, за рідкісними винятками те ж саме може статися і з іншими правителями нафтових держав, доходи яких від продажу нафти складають величезну частку соціальних витрат, спрямованих хоча б частково на підпорядкування можливого невдоволення їх населення. Саудівська Аравія може збалансувати свій бюджет допоки ціни на нафту залишаються вищими $80 за барель, а Катар для цього потребує ціну у принаймні $58 за барель.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія має свою правду, легенда - свою”
Віктор Гюго

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.