![]() |
Росія примушує Україну до продажу ГТС |
"Вони можуть піти на так звані поступки тільки в тому разі, коли будуть мати чітку перспективу прибрати до рук омріяну здобич, а саме - ГТС України. Нічого не змінилося з часу ідеї Путіна 2010 року про так зване злиття, а фактично поглинання, "Нафтогазу" "Газпромом". Нічого не змінилося й у прагненні Росії втягнути Україну у пострадянські інтеграційні процеси", - сказав він.
Саме через це, на думку фахівця, Україні не варто розраховувати на прискорення вирішення питання про зниження ціни на російський газ.
"Навряд чи можна очікувати якогось раптового чи швидкого завершення цього переговорного процесу. Добре відомо, що російську сторону все влаштовує, а нас така ситуація не влаштовує. Але тут спрацьовує правило сильного. "Газпром" в умовах генеральної тенденції на світових ринках до зниження цін на вуглеводні зацікавлений в тому, щоб зберегти високі ціни на газ для України, яка є для нього, по суті, найбільшим ринком з числа європейських", - пояснив Гончар.
За його словами, як свідчить попередній досвід переговорів, Україна не зможе переконати російську сторону у необхідності піти на поступки.
Як повідомлялося раніше, 27 червня у Донецьку відбудеться зустріч прем’єр-міністра України Миколи Азарова та його російського колеги Дмітрія Медвєдєва. Глави урядів, зокрема, мають розглянути питання про ціну на імпортований з Росії газ.