Унікальні залишки трипільської культури виявили археологи на Буковині
За межею віків Регіон: Чернівецька область 22432 перегляди
Опубліковано - 1.07.2012 17:25 | Всі новини | Версія для друку
|
Унікальні залишки трипільської культури виявили археологи на Буковині |
У селі Ожеве поблизу Новодністровська науковці знайшли місце стародавнього поселення, якому майже 6 тисяч років. Унікальні залишки трипільської культури виявили археологи в Чернівецькій області. От тільки часу на його обстеження в археологів обмаль. Восени місце унікальних знахідок затоплять забудовники Дністровської ГАЕС, повідомляє
5 канал.
Археологи у селі Ожеве нині працюють в авральному режимі. Хочуть встигнути дослідити якомога більшу територію поселення Трипільської культури, вік якого - 6 тисяч років. Хваляться: деякі їхні знахідки - унікальні.
Дмитро Черновол, керівник експедиції: «Праобраз такої гри як калах чи таких ігор як нарди. Тільки це зараз суто ігрові речі, а в той час це були гадальні речі. Окрім того тут надзвичайний матеріал знахідок і мідних речей, що для Трипілля досить велика рідкість. Є археологи, що за всю свою археологічну кар’єру, взагалі не виявляли міді».
Розкопки почали у 2009 році, після того, як місцеві знайшли на острові кістяні знаряддя праці та наконечники стріл і списів. Зараз археологи проводять роботи на двох тисячах квадратних метрів. Проте, припускають, насправді треба дослідити удвічі більшу ділянку. І на це знадобиться 5 років. Втім вже у жовтні острів піде під воду - він заважає будівництву Дністровської ГАЕС.
|
Американські археологи провели 3D фіксацію пам’яток. |
Іван Фурман, заступник директора філії дирекції з будівництва Дністровської ГАЕС: «Це протималярійні заходи в зведеному кошторисі, тобто щоб не було таких болотистих понижених місць. Це державні інтереси, оскільки це об’єкт державної ваги будується, але в той же час, ми з археологами домовляємося полюбовно, без конфліктів і сварок».
Археологи ж кажуть: острів уже зараз поступово затоплюють. Тож щоби пришвидшити розкопки, покликали на допомогу студентів історичних факультетів. Ті - з радістю погодилися.
Учасник експедиції: «Особисто для мене побачити на свої очі, що нам завжди так цікаво описували і розказували, саме це для мене є цікавим».
Учасник експедиції: «Цікаво, як люди жили 6 тисяч років назад, не знаю, що з цим може порівнятися».
Тиждень тому на Ожевський острів завітали й американські археологи. Тут вони - вперше в історії вивчення трипільської культури - провели 3D фіксацію пам’яток. Щоби вивчати знахідки навіть після затоплення острова.
Відеосюжет див.
тут.