Аратта - На головну

7 квітня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Здобутки проФФесіоналів. «Нафтогаз» нарощує борги, за які платитимуть споживачі

Газоват 5224 перегляди

Опубліковано - 10.07.2012 12:14 | Всі новини | Версія для друку

Здобутки проФФесіоналів.  «Нафтогаз» нарощує борги, за які платитимуть споживачі
Здобутки проФФесіоналів. «Нафтогаз» нарощує борги, за які платитимуть споживачі
Українська компанія «Нафтогаз» укотре позичила гроші у російського «Газпромбанку». Цього разу було відкрито кредитну лінію у розмірі 2-х мільярдів доларів.

За словами представників влади, таким чином українська сторона зможе повністю заповнити газосховища, що стане запорукою безперебійного газопостачання у Європу. На думку ж представників опозиції та декого з експертів, таким чином «Нафтогаз» продовжує рити собі боргову яму, з якої вибратися практично неможливо.

До початку опалювального сезону в українських газових сховищах має бути 22 мільярди кубів газу. На початок травня там було лише 7 мільярдів буферного газу, який не можна використовувати для потреб споживачів. Тепер у сховища закачали ще 11 мільярдів кубів, 6 із яких українська сторона купила за свої гроші, і 5 придбали за 2 мільярди доларів, які «Газпром» перерахував «Нафтогазу», як річний аванс за транзит російського газу. Відтак, у газосховища залишається закачати ще 4 мільярди кубів, на що «Нафтогазу» і було відкрито кредитну лінію.

Позика надана на сім років, упродовж яких українська компанія має повернути «Газпромбанку» понад 1,5 мільярда доларів у вигляді відсотків. Вартість річних по кредиту становить 77% від тіла кредиту.

Представники влади кажуть, що це був єдиний вихід у нинішній ситуації. Таким чином, говорить Радіо Свобода народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах, українська сторона зможе заповнити газосховища і забезпечити імідж надійного транзитера газу.

«Йдеться про необхідні обсяги газу, які повинні забезпечувати стабільне постачання енергоносіїв у ЄС в екстремальних погодних умовах», – каже Кінах.

Україна могла б перекласти зобов’язання на Європу?

Але Україна не зобов’язана за свої кошти заповнювати підземні газосховища. Тому, зазначає Радіо Свобода член парламентського комітету з ПЕК, б’ютівець Олександр Гудима, українська сторона могла б перекласти це на Європу.

«Тільки якщо за угодою зробити Євросоюз головним наповнювачем підземок газом, який призначений для транспортування у ЄС, тоді Україна б виграла, – вважає Гудима. – З одного боку, була б Росія зі своїм газом, ми би мали надійну газотранспортну систему, а європейці наповнювали б дві третини сховищ, і вони були гарантом надійної роботи української ГТС. Те, що робиться зараз – це втягування «Нафтогазу» у боржники, які не встануть з колін».

«Нафтогаз» вже не вперше позичає гроші у «Газпромбанку». У листопаді минулого року українська компанія взяла тут кредит у півмільярда доларів на 2011-2012 роки. Його обслуговування становить понад 400 мільярдів гривень. Зараз загальний борг «Нафтогазу» перевищує 12 мільярдів доларів, переважна частина якого – перед російською стороною.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.