Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Колір очей дітей не залежить від кольору очей батьків

У світі науки 13208 переглядів

Опубліковано - 27.12.2006 14:51 | Всі новини | Версія для друку

Колір очей дітей не залежить від кольору очей батьків
Колір очей дітей не залежить від кольору очей батьків
Колір очей, виявляється, не передається спадково й не досягається поєднанням якихось генів батька та матері, стверджують вчені Квінслендського інституту медичних розробок та університету Квінсленда в Брісбені (Австралія).

За колір райдужної оболонки відповідає зовсім малюсінька ділянка ДНК, різні комбінації в якій відбуваються зовсім випадково.

Всі версії відносно цього розвіяли дослідження за участю 4 тисяч добровольців. Серед них було багато близнюків і родичів. Було доведено, що немає окремого, спеціального гена, відповідального за колір очей.

Появою різнобарвних веселкових оболонок людський організм зобов'язаний варіантам мононуклеотидного поліморфізму (SNP) у певному гені. Іншими словами, "елементи" вибудовуються в ланцюжки у різній послідовності. За словами дослідника Річарда Штюрма, учасника робочої групи, "одні "елементи" немов включають або виключають світло, роблячи очі світлішими або темнішими, а інші надають їм різні відтінки".

Причому, цей обривок гена настроюється на роботу в перший рік життя людини, яка або стає працьовитою, або залишається ледарем, якою й народжується. Цим і пояснюється, що більшість дітей з'являється на світ зі світлими відтінками очей. Але потім у значної частини дітей вони темніють.

Підбиваючи підсумок, можна сказати, що поліморфізми, виявлені в процесі дослідження, відповідають за 74% всіх можливих змін кольору очей.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.