Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені пропонують шукати сліди життя на Марсі у каменях

У світі науки 5736 переглядів

Опубліковано - 6.08.2012 23:32 | Всі новини | Версія для друку

Вчені пропонують шукати сліди життя на Марсі у каменях
Вчені пропонують шукати сліди життя на Марсі у каменях
Вчені встановили, що потемніння, які зустрічаються на поверхнях каменів, можуть нести сліди життєдіяльності мікробів, легко розпізнавані за підвищеною концентрацією в них магнію.

Потемніння на поверхні твердих порід (rock varnish) досить часто зустрічаються на Землі у різних кліматичних умовах, проте їхня природа є спірною.

Автори цієї роботи аналізували поверхню потемніння на каменях у гирлі одного зі струмків Нью-Йорка. Для цього вони використовували досить складне обладнання - скануючий мікроскоп із подвійним сфокусованим іонним променем (DB-FIB). На відміну від звичайного електронного мікроскопа, цей прилад сканує поверхню зразка за допомогою потоку іонів, а не електронів. Це дозволяє легко різати зразок і проникати у глибокі шари матеріалу.

Вчені виявили у структурі потемнінь велику кількість різноманітних утворень складної форми, які, за їхніми словами, були залишками водоростей, грибів і бактерій. Абіотичне походження таких структур, хоча його і неможливо повністю виключити, дуже малоімовірне.

Космічна Цікавість. Марсохід К’юріосіті здійснив успішну посадку на Червону планету Як зазначають автори дослідження, робота має важливе значення для пошуку слідів життя на Марсі. Потемніння на каменях зазвичай містять магній у підвищеній концентрації - це один із мікроелементів, необхідний для роботи багатьох ферментів. Якщо всі подібні відкладення дійсно мають біологічне походження (на користь чого свідчить дана робота), це дає вченим надію знайти на Червоній планеті сліди існування мікробів за аналізом хімічного складу поверхні каменів.
На відміну від органічних молекул, такі сліди не можуть бути знищені потужною радіацією, присутньої на поверхні Марса.

Нагадаємо, що сьогодні, 6 серпня, марсохід К’юріосіті здійснив успішну посадку на один із кратерів Марсу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.