Аратта - На головну

7 квітня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Стратегічне партнерство. Назріває чергова газова війна між Україною і Росією?

Газоват 5306 переглядів

Опубліковано - 3.09.2012 12:01 | Всі новини | Версія для друку

Стратегічне партнерство. Назріває чергова газова війна між Україною і Росією?
Стратегічне партнерство. Назріває чергова газова війна між Україною і Росією?
Київ відмовився формувати резерв російського газу у власних сховищах для гарантування поставок палива в ЄС.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Як повідомлялося раніше, у п’ятницю на переговорах у Москві глава Міненерго Юрій Бойко і голова правління Газпрому Олексій Міллер обговорювали закачування газу в українські ПСГ. Неофіційно співрозмовники видання в Газпромі кажуть, що Україна "знову відмовляється" купити необхідні для Москви обсяги газу для наповнення підземних газосховищ. "Ми наполягаємо на тому, що має бути закачано 25 млрд кубометрів природного газу. Українська ж сторона говорить, що їй достатньо буде і 20 млрд кубометрів, - пояснив співрозмовник в монополії. - Газпромбанк готовий видати кредит для закупівлі додаткового об’єму газу, але Україна не готова на це йти ". Але в українському Міненерго вважають, що резерви газу має формувати і оплачувати сама російська монополія.

Високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Міненерго розповіло, що на кінець серпня в ПСГ було накопичено вже 16,1 млрд кубометрів газу. "Ми плануємо закачати ще близько 4 млрд. кубометрів до початку опалювального сезону, - говорить він. - Цього має вистачити для безперебійного транзиту газу в разі, якщо російська сторона не знизить подачу газу, як було цієї зими через холоди в самій Росії". Якщо ж Газпром хоче підстрахувати себе, він може орендувати українські підземні газосховища і зберігати там паливо, оплачуючи оренду українській стороні, відзначає джерело в Міненерго. За його словами, українська сторона не готова йти назустріч Росії в питанні зберігання природного газу в силу того, що домогтися істотних поступок як у питанні зниження цін на газ, так і в питанні відмови Росії від альтернативних маршрутів транзиту палива не вдалося.

Україна вже забезпечувала постачання палива в ЄС за рахунок власних резервів газу. У лютому цього року під час рекордного зниження температури в Європі Газпром щодня поставляв у ЄС лише 300 млн кубометрів газу, а Україна на прохання російської монополії і європейських споживачів відправляла 500 млн кубометрів газу на добу зі своїх ПСГ. Цей газ був оплачений Нафтогазом, а Газпром не лише не компенсував компанії витрати, але навіть звинуватив її в несанкціонованому відборі російського газу. Тоді постраждалою від недопостачання палива стороною виявився Євросоюз. Прес-секретар представництва Євросоюзу в Україні Давид Стулік заявив, що для ЄС важливо, щоб розбіжності між Україною та Росією не привели до небажаних наслідків для європейського ринку і європейських споживачів, але від більш докладних коментарів відмовився.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.