Аратта - На головну

6 лютого 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Музей «Прадавня Аратта-Україна» поповнив колекцію дивовижним трипільським артефактом

За межею віків Регіон: Київська область 13772 перегляди

Опубліковано - 3.01.2007 23:27 | Всі новини | Версія для друку

Цій трипільській мисці з оберігаючою (проти годинникової стрілки) сваргою 6700 років
Цій трипільській мисці з оберігаючою (проти годинникової стрілки) сваргою 6700 років
Експозиція історико-археологічного музею «Прадавня Аратта-Україна» в селі Трипілля збагатилася новим надбанням.

Миска-покришка з Вінничини 4700-го р. до н. е. поєднує дві технології нанесення візерунку — заглиблений орнамент і поліхромний розпис.

Ця миска, якій приблизно 6700 років, є частиною великої колекції, зібраною вчителем історії з сільської школи з Ямпільського району Вінницької області, повідомляє “Народний Оглядач”.

Цікаво, що більше сотні з керамічних предметів цього зібрання несе на собі зображення свастя (свастики, сварги, коловорота). Цей знак є традиційним арійським оберегом, що символізує Центр, навколо якого обертається Всесвіт.

Це дивовижний артефакт Трипільської цивілізації. Унікальність цієї миски-покришки в тому, що вона одночасно є носієм двох технологій нанесення візерунку — заглибленого орнамента та поліхромного розпису.
мискою-покришкою 4700-го року до н. е., прикрашеною трипільським заглибленим орнаментом «Інь-Янь».
мискою-покришкою 4700-го року до н. е., прикрашеною трипільським заглибленим орнаментом «Інь-Янь».
Надзвичайно важливим є присутність на цих мисках зображення свастя. Загальновідомо, що свастя (сварга, свастика, сонячний хрест) — це своєрідна візитна картка арійських народів. Тому можна обґрунтовано стверджувати, що ця знахідка ще раз підтверджує належність трипільського етносу до арійської (індоєвропейської) мовно-культурної спільноти.

Музей «Прадавня Аратта-Україна» має цілу колекція подібних мисок. Заглиблений орнамент частіше виконувався на поверхні миски-покришки, а поліхромний розпис — на внутрішній. Деякі миски одночасно розписані і на внутрішній, і на зовнішній стороні. Сполучення двох методів нанесення візерунку на тому ж самому предметі досі невідомо археологічній науці. Подібні знахідки, крім колекції музею, є лише в зібранні Сергія Тарути.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.