Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Присутність мобільного телефону чинить негативний вплив на спілкування між людьми

У світі науки 6405 переглядів

Опубліковано - 9.09.2012 23:34 | Всі новини | Версія для друку

Присутність мобільного телефону чинить негативний вплив на спілкування між людьми
Присутність мобільного телефону чинить негативний вплив на спілкування між людьми
Наявність мобільного телефону у приміщенні здійснює негативний вплив на міжособистісні стосунки між людьми. Усунення гаджета з середовища комунікації підвищує почуття довіри і розуміння емоційного стану іншої людини.

Фахівці з Ессекського університету, Великобританія, прийшли до висновку, що мобільний телефон може негативно впливати на відносини і взаємодію з іншими людьми, пише «Дзеркало тижня».

Такимим є результати дослідження, названого «Можеш зв’язатися зі мною?», проведеного співробітниками університету, Ендрю Пржибільським і Неттою Вайнштайн. У ньому вони спостерігали за тим, як проста присутність в кімнаті мобільного телефону впливала на поведінку двох людей.

У рамках експерименту, парам добровольців запропонували разом сісти в ізольованих кабінках. У кожній кабінці в зоні прямої видимості була поміщена книга. Разом з тим, в зоні периферійного зору одного з учасників дослідники помістили ще по одному предмету — зошит і мобільний телефон. Після цього добровольців попросили розповісти один одному будь-яку цікаву історію, що сталася з ними протягом останнього місяця, після чого вчені ставили їм запитання про почуття, які відчували волонтери щодо своїх сусідів.

Як виявилося, люди, які під час бесіди бачили мобільний телефон, відчували меншу зацікавленість в бесіді і повідомляли про більш низьку якість сформованих відносин, ніж ті, хто його не бачив.

Учені також провели друге дослідження, під час якого тема розмови між незнайомцями заздалегідь не визначалася.

В результаті фахівці встановили, що проста наявність в приміщенні мобільного телефону може чинити негативний вплив на міжособистісні стосунки, і що усунення гаджета з середовища комунікації може підвищити почуття довіри, близькості та емпатії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.