Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Погоду в Південній Америці регулюють... гриби

У світі науки 6324 перегляди

Опубліковано - 10.09.2012 14:45 | Всі новини | Версія для друку

Погоду в Південній Америці регулюють... гриби
Погоду в Південній Америці регулюють... гриби
Тропічні ліси Амазонії здатні самостійно провокувати дощ.

Такий висновок зробили вчені з Інституту хімії Макса Планка, які проводили дослідження в Бразилії.

Давно відомо, що дощові краплі утворюються в повітрі з водяної пари при певній температурі. Молекули води формують краплю, накопичуючись навколо мікроскопічних часток мінерального пилу, сажі, морської солі, бактерій або діоксиду сірки, який з’являється в атмосфері після виверження вулканів.

У повітрі над джунглями Амазонки постійно витає велика кількість органічних частинок, що разом з високою вологістю призводить до частих опадів у регіоні. Однак досі залишалося загадкою, звідки вони з’являються.

Міжнародна команда дослідників провела детальний аналіз твердих частинокин, виявлених у повітрі над амазонським лісом у сезон дощів. Вченим вдалося встановити, що більшість з них містять солі з високим вмістом калію.

"Спочатку ми орієнтувалися на вміст вуглецю, кисню та азоту. Але потім, до свого здивування, виявили велику кількість калію. Він містився у всіх типах виявлених часток, і його частка сягає 20%", - говорить учасник досліджень Крістофер Пелькер з Інституту хімії Макса Планка.

Учені дійшли висновку, що солі калію утворює рослинність лісу. Наприклад, гриби разом зі спорами викидають дрібні частинки, що містять вуглець, калій і хлор. У правильності цієї версії їх переконала наявність у пробах повітря великої кількості спор.

"Нові дослідження показують, що зв’язок між біогенними викидами органічних сполук і властивостями хмар в екосистемі тропічного лісу набагато тісніший, ніж передбачалося раніше", - говорить фахівець з вивчення атмосфери Маркку Кулмала з університету Хельсінкі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.