Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Французський історик пояснив, чому Сталін підтримував Гітлера

У світі науки 6432 перегляди

Опубліковано - 13.09.2012 14:09 | Всі новини | Версія для друку

Французський історик пояснив, чому Сталін підтримував Гітлера
Французський історик пояснив, чому Сталін підтримував Гітлера
Французький історик Стефан Куртуа під час під час презентації книги “Більшовизм à la française”, організованої книгарнею “Є”, розповів про зміну шляхів проведення “світової революці”ї Йосифом Сталіним.

"Сталін був розумною людиною і чудово зрозумів на кінець 23-о року, що шляхи революції, якими їх придумав Ленін, не могли функціонувати далі. Поразка німецької спроби революції у жовтні 1923 року довела йому, що потрібно змінювати тактику. Сталін, який був великим реалістом і розцінював все у вимірі зв’язків сили, вирішив, що західні пролетарі не зможуть здійснити революцію. Вони надто добре жили для цього. До того ж... західні уряди добре зрозуміли більшовистську загрозу і дуже жорстко відреагували на неї. Комуністи були або знищені, або піддані репресіям", - розповів Куртуа.

"Таким чином, треба було знайти новий вихід. І цим виходом мала стати міць СРСР. В 20-30-хх роках його (Сталіна - Ред.) робота полягала у створенні механізованої армії, яка могла б нести соціалізм. Є надзвичайно цікавий документ, в якому видно чисту думку Сталіна. Це щоденник Георгія Дімітрова - голови Комінтерну. 39-го року Дімітрова викликали до Кремля і Сталін пояснює, що відбувається: "Ми підтримуємо німців, підтримуючи німців провокуємо війну між Францією, Німеччиною та Британією. Імперіалісти знекровлять одне одного і як в 1917-1918 роках, коли вони будуть знесилені, а ми підготуємося, тоді ми пронесемо соціалістичну революцію до Парижа", - зазначив Куртуа.

За його словами, Сталін добре розумів, що не можна такі операції проводити на папері.

"І він мобілізував великий російський націоналізм, навіть імперіалізм. І цей російський вимір приховував революційний вимір. Але останній лишається основним. У країнах, які контролював СРСР, втілюють в дію соціалізм, знищують приватну власність, створюється єдина партія. Це і є більшовистською революцією", - резюмував історик.

Довідка. Стефан Куртуа (1947 р.н.) — французький історик, всесвітньо відомий дослідник комунізму як ідеології та суспільно-політичного руху. Працює директором з питань наукових досліджень у Національному центрі наукових досліджень, професор Католицького університету вищої освіти. Автор багатьох наукових публікацій, упорядник "Чорної книги комунізму", яка стала хрестоматійною для дослідників комуністичного терору.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.