Аратта - На головну

7 квітня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У російській Держдумі вже задумалися, а чи потрібен «Південний поток»?

Газоват 5292 перегляди

Опубліковано - 17.09.2012 18:28 | Всі новини | Версія для друку

У російській Держдумі вже задумалися, а чи потрібен «Південний поток»?
У російській Держдумі вже задумалися, а чи потрібен «Південний поток»?
Позиція Болгарії стосовно «Південному потоку» показує, що Росії вигідніше відмовитися від цього проекту.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це в понеділок на прес-конференції в Москві сказав голова комітету Держдуми з енергетики Іван Грачов.

«Моя точка зору завжди відрізнялася від офіційної. Я завжди вважав, що ця затія (будівництво «Південного потоку» - УНІАН) - безперспективна. Основний аргумент такий – упреться «Південний потік» у країни, які нітрохи не кращі й не гірші за Україну з точки зору власних грошей та інтересів», - сказав Грачов.

За його словами, заяви керівництва Болгарії про можливий вихід із проекту саме і є таким прикладом.

«Болгарія поводиться точно так, як і Україна», - сказав він.

Грачов підкреслив, що розумніше було б домовитися Росії, Україні та Європі використовувати діючу українську ГТС.

«ГТС України полагодити легко й весь необхідний обсяг газу з урахуванням «Північного потоку» можна відправити через Україну», - сказав він.

Голова думського комітету впевнений, що сторонам до кінця року треба спробувати знайти компроміс і вийти на угоду з використання українських труб. Тоді тема «Південного потоку» стане неактуальною.

«Якщо не вдасться домовитися, значить вліплять 40 млрд у цей проект», - сказав І.Грачов.

Російський економіст Михайло Хазін підкреслив, що ціна газу має бути дуже високою, щоб окупити «Південний потік».

Окрім цього Хазін вважає, що головне завдання Європи й США - не пустити Україну в Митний союз.

«Якщо Україна потрапляє в Митний союз, то проблем із обхідними трубами немає взагалі. До того ж при цьому вирішуються й питання низьких цін на газ для українців», - сказав він.
Сьогодні газета "Коммерсант-Украина" повідомила, що Болгарія погрожує "Газпрому" відмовою від будівництва «Південного потоку».

У п’ятницю прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов заявив, що Болгарія може відмовитися від планів із будівництва газопроводу South Stream, якщо Росія й надалі наполягатиме на вимозі виплатити 1 млрд євро компенсації за відмову будівництва атомної електростанції в цій країні.

Довідка. У цілях диверсифікації маршрутів експортних поставок природного газу ВАТ «Газпром» реалізує проект будівництва газопроводу «Південний потік» через акваторію Чорного моря до країн Південної та Центральної Європи.

Для реалізації сухопутної частини проекту з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією та Австрією підписано міжурядові угоди.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.