Аратта - На головну

10 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Президент хоче призначати суддів церемоніальним підписом

Влада 3545 переглядів

Опубліковано - 4.10.2012 12:55 | Всі новини | Версія для друку

Президент хоче призначати суддів церемоніальним підписом
Президент хоче призначати суддів церемоніальним підписом
Президент Віктор Янукович ініціює виключення Верховної Ради з процедури призначення суддів.

Про це повідомив радник Президента - керівник головного управління Адміністрації Президента з питань судоустрою Андрій Портнов на 1-му судовому форумі Асоціації юристів.

За його словами, у другій половині дня четверга в Конституційну асамблею будуть передані пропозиції Януковича щодо змін у розділ Конституції "Правосуддя".

"Наступна позиція – це повне відсторонення парламенту й інших політичних органів від процесу призначення або обрання суддів на посаді", - сказав радник Президента.

Портнов зазначив, що, зокрема, пропонується скасувати перше призначення суддів на 5 років і одразу призначати їх безстроково за новою процедурою.

"Рішення про це (призначення) буде ухвалювати Вища кваліфікаційна комісія в тому порядку, в якому вона сьогодні вже працює. Це – тестування, конкурсні принципи", - заявив він.

"Після цього – Вища рада юстиції, яка вже в новому складі має бути сформована з більшістю суддів, і після цього Президент буде підписувати акт, який носить винятково церемоніальний характер", - сказав Портнов.

Крім того, за його словами, пропонується відсторонити парламент від процесу можливого притягнення судді до кримінальної відповідальності.

"Сьогодні парламент дає згоду на залучення до кримінальної відповідальності судді. Це повноваження також передається дисциплінарно-кваліфікаційним органам: Вищої кваліфікаційної комісії й Вищій раді юстиції", - повідомив Портнов.

За його словами, також передбачається низка інших змін.

Як відомо, зараз Верховна Рада призначає суддів судів загальної юрисдикції безстроково (на перші 5 років служби суддів призначає Президент), також парламент призначає частину суддів Конституційного Суду.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.