Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені знайшли першу “мандруючу” планету

У світі науки 6869 переглядів

Опубліковано - 15.11.2012 13:24 | Всі новини | Версія для друку

Вчені знайшли першу “мандруючу” планету
Вчені знайшли першу “мандруючу” планету
Планету-самітницю знайшли канадські астрономи з Монреальського університету.

Як повідомляє TheTelegraph, небесне тіло у сім разів більше за Юпітер. На планету не діють гравітаційні сили, оскільки вона не входить до жодної сонячної системи. Натомість її рух у космосі хаотичний.

"Теоретично ми завжди підозрювали, що такі дуже холодні планети можуть існувати. Однак до тепер ми ніколи їх не бачили", - розповідає астрофізик Етьєн Артіго.

Попри відсутність поблизу зірки, на планеті досить спекотно. Її температура становить близько 400 градусів за Цельсієм. Науковці припускають, що їхню рідкісну знахідку у космосі можна віднести до групи потенційних молодих зірок. Наразі до неї входять 30 небесних тіл. Однак всі вони мають орбіту в межах сонячних систем.

"Ця планета у вільному польоті може дати нам можливість детальніше вивчити сам процес спалаху зірки", - переконаний астоном Філіппе Делорме.

Разом з тим деякі вчені сумніваються чи можна віднести самотню космічну мандрівницю до планет. На думку вчених, її все ж варто вважати "коричневим карликом" - зіркою, якій не вистачає власної енергії для початку термоядерних процесів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.