Аратта - На головну

1 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені знайшли першу “мандруючу” планету

У світі науки 6923 перегляди

Опубліковано - 15.11.2012 13:24 | Всі новини | Версія для друку

Вчені знайшли першу “мандруючу” планету
Вчені знайшли першу “мандруючу” планету
Планету-самітницю знайшли канадські астрономи з Монреальського університету.

Як повідомляє TheTelegraph, небесне тіло у сім разів більше за Юпітер. На планету не діють гравітаційні сили, оскільки вона не входить до жодної сонячної системи. Натомість її рух у космосі хаотичний.

"Теоретично ми завжди підозрювали, що такі дуже холодні планети можуть існувати. Однак до тепер ми ніколи їх не бачили", - розповідає астрофізик Етьєн Артіго.

Попри відсутність поблизу зірки, на планеті досить спекотно. Її температура становить близько 400 градусів за Цельсієм. Науковці припускають, що їхню рідкісну знахідку у космосі можна віднести до групи потенційних молодих зірок. Наразі до неї входять 30 небесних тіл. Однак всі вони мають орбіту в межах сонячних систем.

"Ця планета у вільному польоті може дати нам можливість детальніше вивчити сам процес спалаху зірки", - переконаний астоном Філіппе Делорме.

Разом з тим деякі вчені сумніваються чи можна віднести самотню космічну мандрівницю до планет. На думку вчених, її все ж варто вважати "коричневим карликом" - зіркою, якій не вистачає власної енергії для початку термоядерних процесів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.