Аратта - На головну

10 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Біометричний” закон – один із найбільш корупційних за роки незалежності

Влада 4079 переглядів

Опубліковано - 20.11.2012 18:38 | Всі новини | Версія для друку

“Біометричний” закон – один із найбільш корупційних за роки незалежності
“Біометричний” закон – один із найбільш корупційних за роки незалежності
Приватна структура зароблятиме доходи на всіх українцях і ще й накопичуватиме персональні дані.

Експерт з питань проведення тендерів, редактор інтернет-сайту "Наші гроші" Олекса Шалайський вважає, що закон про єдиний державний демографічний реєстр (про біометричні паспорти) є одним із найбільш корупційних за епоху незалежності України.

Про це Олекса Шалайський заявив у коментарі інтернет-сайту ТВі.

"Як правило, нова влада, яка приходить в Україні, то намагається вкрасти через бюджет. Але зараз ми бачимо, що бажання нинішньої влади настільки велике, що бюджету вже не вистачає. Тому придумуються великі корупційні схеми, щоби регулярно збирати ще у людей... Це фактично один із найкорупційніших законів в епоху незалежності України. Якщо не найкорупційніший, то в трійку перших у цьому сенсі потрапляє точно", – зазначив Шалайський.

Експерт наголошує, що на українцях "знову заробить приватна структура, і заробить багато". За його оцінками, йдеться про кількадесят мільярдів гривень.

"Найбільша сума, яка була озвучена в газеті "Дзеркало тижня", – 60 млрд. грн., якщо поміняти всі документи. Але навіть якщо відштовхуватися від мінімального і просто взяти 30 млн. українців і помножити на 350 грн. (вартість паспорта), то це вже понад 10 мільярдів лише на паспортах. А там є ще багато всіляких документів, отже десь на мільярдів 20 валового доходу", – зазначив Шалайський.

За його оцінками, корпорація ЄДАПС ніколи не виготовляла документів за ціною, яка була б дешевшою хоча б у два рази, аніж коштує виробництво. "Тож виходить 15 млрд. чистого прибутку – це 2 млрд. доларів", – підрахував експерт.

Окрім того, як пояснив Шалайський, для того, аби зчитувати нові документи, треба встановити у адміністративних установах апаратури приблизно на 24 млрд. грн. "Чомусь я думаю, що ці апарати виготовлятиме теж якась потрібна приватна структура", – застерігає Шалайський.

За словами Шалайського, ще одна проблема – це те, що вичерпні дані про кожного українця потраплять до рук приватної структури. "А власник не ясно де навіть перебуває. Він колись утік від кримінального переслідування у Швейцарію, а потім щез. Тобто, де юридичний власник ЄДАПСу – Сидоренко – ніхто не знає де. Це доходить до абсурду. Всі люди здають дані про себе якомусь невідомому мужику", – обурюється Шалайський.

Редактор сайту "Наші гроші" також наголосив, що президент із парламентом прописали у законі норму, котра дозволяє різноманітним організаціям отримувати кошти, які громадяни сплачують за адміністративні послуги. "Таких підприємств, які беруть собі ці гроші, – 10 тисяч. Це 10 тисяч корупційних кормушок, які Президент одним реченням лишив в законі", – зауважив Шалайський.

Як повідомлялося раніше, сьогодні Верховна Рада повторно ухвалила законопроект про єдиний державний демографічний реєстр. Депутати прийняли його із поправками президента, який повернув у парламент попередньо ухвалений проект. Більшість зауважень глави держави стосувалися гарантування права відмовитися від отримання біометричних паспортів через релігійні переконання. "За" проголосувало 252 народних депутати.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.