Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Марсохід Curiosity знайшов щось незвичйне і таємниче

У світі науки 6241 перегляд

Опубліковано - 22.11.2012 11:42 | Всі новини | Версія для друку

Марсохід Curiosity знайшов щось незвичйне і таємниче
Марсохід Curiosity знайшов щось незвичйне і таємниче
Марсохід Curiosity під час аналізу зразків марсіанського грунту виявив щось вкрай цікаве, проте вчені відмовляються говорити, що саме. Фахівці хочуть іще раз все перевірити, щоб унеможливити помилку, перш ніж виходити з офіційними заявами.

"Ми отримуємо дані з SAM (Sample Analysis at Mars - хімічна лабораторія на борту марсохода) ... і ці дані, схоже, дійсно дуже цікаві. Наукова група ретельно "пережовує" їх", - повідомив науковий керівник місії Джон Гротцінгер.

Марсохід за допомогою свого маніпулятора зачерпнув певну кількість марсіанського піску і відправив його до лабораторії SAM. Аналіз речовини виявив щось "приголомшливе", зазначив Гротцінгер.

"Ці дані можуть увійти в підручники з історії", - зізнався він.

Однак учений відмовився говорити про те, що ж саме виявив Curiosity, посилаючись на необхідність ретельної перевірки отриманих даних. Команда марсохода вже один раз потрапляла в подібну ситуацію. Під час експерименту з аналізу складу атмосфери Марса перші виміри показали присутність метану. "Ми з самого початку знали, що є ризик привезти на Марс повітря з Флориди (звідки стартував марсохід). Тож ми провели вимірювання ще раз", - сказав учений. При повторних вимірах метан зник.

Раніше вчені висловлювали надію, що марсохід Curiosity зможе "побачити" складні органічні молекули, які вказують на наявність на Марсі живих організмів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.