Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У наступному році можуть з’явитися гнучкі мобілки

Технології 9053 перегляди

Опубліковано - 3.12.2012 19:17 | Всі новини | Версія для друку

У наступному році можуть з’явитися гнучкі мобілки
У наступному році можуть з’явитися гнучкі мобілки
Уявіть, що з телефоном можна робити все те, що і з аркушем паперу.

Наприклад, скрутити його в рулон. Або жбурнути з розмаху об підлогу. Покласти в рюкзак. Наступити на нього... А він буде працювати, наче нічого не сталося.

Над створенням таких мобілок - тонких, як лезо, гнучких і схожих на папір - сьогодні працюють дослідники.

І вже є прототипи, які навіть демонструвалися на різних показах нових гаджетів.

Ходять чутки, що вже наступного року ми зможемо потримати в руках перший гнучкий телефон. Над технологією його створення вже багато хто почав працювати, в тому числі такі гіганти, як LG, Philips, Sharp, Sony та Nokia.

Але є припущення, що першим на ринку з’явиться телефон, створений південнокорейським гігантом Samsung.

Samsung розробляє смартфон, заснований на OLED - світлодіодах, виготовлених з органічних матеріалів, які випромінюють світло при проходженні через них електросигналу.

Компанія переконана, що такі смартфони будуть "надзвичайно популярними серед споживачів в усьому світі".

За словами представника Samsung, їхні екрани можна буде "скручувати і складати" завдяки використанню електроніки на гнучкій і дуже міцній пластиковій підкладці, яка є "більш тонкою, легкою і гнучкою порівняно з платами на звичайних рідкокристалічних технологіях".

Світ без паперу

Є й інші технології, завдяки яким смартфон може стати гнучким. Не забуваймо, що концепція створення гнучкої електроніки та її монтаж на такій самій гнучкій пластмасі розроблялася з 1960-х років, коли з’явилася перша гнучка сонячна батарея.

2005 року компанія Philips продемонструвала перший прототип дисплея, який можна було скрутити в рулон.

І всього за кілька років гнучка технологія потрапила в мейнстрім - хоча мало хто це помітив.

Вже в перших електронних книгах Kindle від компанії Amazon використовувався гнучкий екран, відомий як оптична фронтальна панель. Проблема була в тому, що електронна начинка пристрою мала бути сконструйована на жорсткому каркасі.

Екран був розроблений на базі так званих "електронних чорнил", винайдених Джозефом Якобсоном, що згодом став одним із засновників компанії E-Ink, яка і вивела на ринок нову технологію спільно з корпорацією Philips.

Принцип роботи цього чорно-білого екрана полягає в тому, що він відбиває природне світло, імітуючи те, як виглядає текст у "звичайній" паперової книзі.

"Близько 30 мільйонів дисплеїв працює на технології E-Ink - найстаріші з них датуються 2006 роком", - говорить Шрі Перувемба з компанії E-Ink.

"Вони добре працюють і в простих телефонах, і в індикаторах пам’яті і заряду батарейок, і в кредитних смарт-картах, і в наручних годинниках".

Але чому тоді більшість екранів E-Ink ховають за жорстким склом, замість того, щоб робити їх гнучкими?

Однією з причин є їх вартість, пояснює Абхігян Сенгупта, аналітик консалтингової фірми MarketsAndMarkets, що опублікувала нещодавно велике дослідження, присвячене гнучким дисплеям.

Для того, щоб готовий товар був гнучким, в ньому все має бути гнучким: і фронтальна панель, і підкладка, на якій знаходяться транзистори, а також акумулятори, на яких працює пристрій, його оболонка, сенсорний екран та інші компоненти.

Але не тільки E-Ink розробляє способи зробити електронний папір таким гнучким, як справжній.

Серед її конкурентів - південнокорейська фірма LG Displays, яка нещодавно почала масове виробництво гнучких екранів.

"Вони можуть виявитися приголомшливо вигідними для мобільних телефонів, що часто розбиваються при падінні", - говорить представник LG. За його словами, зменшення ваги і товщини зможе набагато збільшити потенціал дизайну нових телефонів.

"Чудовий матеріал"

Але є й інші підходи.

Професор Андреа Феррарі з Кембриджського університету в роботі над майбутніми гнучкими дисплеями використовує матеріал під назвою графен.

Він був вперше виготовлений 2004 року Костянтином Новоселовим та Андрієм Геймом - вихідцями з Росії, що працюють в Манчестерському університеті.

За роботи з вивчення властивостей цього матеріалу вчені отримали Нобелівську премію. Графен являє собою шар вуглецю товщиною в один атом - але він міцніший за алмаз, прозорий, легкий, має прекрасні провідні властивості і, головне, гнучкий.

Дослідники вважають, що графен в майбутньому зможе замінити кремній і революційно змінити електроніку.

"Ми працюємо над гнучкими прозорими дисплеями і поверхнями, які в майбутньому можуть стати частинами гнучких телефонів, планшетів, телевізорів і сонячних батарей", - розповідає пан Феррарі, що працює над замовленням від фінської компанії Nokia.

"Samsung дійсно дуже просунувся в цій області, але ми в Кембриджі виконали велику роботу над прототипами Nokia", - впевнений професор.

За його словами, графен доповнить і суттєво прискорить роботу гнучких телефонів, що працюють на органічних світлодіодах, оскільки теоретично навіть акумулятор телефону може бути гнучким, якщо його виготовити з цього матеріалу.

Технології можуть бути різними, але можна з впевненістю сказати, що незабаром наші мобілки стануть не просто "розумними", але ще й гнучкими.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.