![]() |
Метеорит, знайдений у Сахарі, виявився шматочком Марсу |
На основі проведених впродовж року аналізів метеорита, названого NWA 7034, відомого також під ім’ям Чорна красуня, вчені дійшли висновку, що небесне тіло має марсіанське походження.
Камінь виявили бедуїни на території Марокко у 2011 році. Вага космічного тіла склала 320 грамів.
За даними керівника дослідження Карла Ейджі, "виявлена особлива порода, яка, імовірно, утворилася внаслідок виверження вулкану та його взаємодії з водою".
"Наявність води в породі безперечно, що відрізняє даний зразок від безлічі інших", - цитує вченого сайт NASA.
Вчені стверджують, що склад метеорита схожий на зразки ґрунту, видобутими марсоходом К’юріосіті у кратері Гейла. Вік каменя робить його другим найстарішим зразком.
"Текстура метеорита NWA не збігається із жодним SNC-метеоритом", - говорить співавтор дослідження Ендрю Стіл, який очолював процедуру вуглецевого аналізу метеорита у Геофізичній лабораторії Інституту Карнегі. "Це захоплююча стадія вивчення Марса. Зараз у нас є найбільш широкий контекст, ніж будь-коли раніше, для розуміння того, звідки вони (метеорити) з’явилися".
Раніше міжнародна група астрономів виявила, що великий метеорит, осколки якого впали на території штату Каліфорнія, сформувався у перші дні існування Сонячної системи і належить до раніше невідомого типу "небесних каменів".