Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В озерах супутника Сатурна виявили вуглеводневі крижини

У світі науки 6391 перегляд

Опубліковано - 9.01.2013 16:45 | Всі новини | Версія для друку

В озерах супутника Сатурна виявили вуглеводневі крижини
В озерах супутника Сатурна виявили вуглеводневі крижини
Дані, отримані за допомогою зонда Кассіні, свідчать про те, що поверхню метанових озер і морів на Титані прикрашають крижини із замерзлих вуглеводнів.

Раніше вчені вважали, що на поверхні супутника Сатурна Титана не може формуватися лід - оскільки замерзлий метан має більш високу щільність, ніж рідкий, метановий лід повинен тонути.

Однак, дані отримані із зонда Кассіні, свідчили про дивні коливання у відбивній здатності поверхні виявлених на Титані озер: іноді поверхня озера виглядала "темнішою" з точки зору радарів зонда, іноді світлішою.

Щоб пояснити той факт, що "титанічний" лід не тане, вчені побудували математичну модель, у якій враховувалися різні співвідношення етану та метану, "азотні кишені" та коливання температур.

Як з’ясувалося, лід може залишатися на поверхні озер Титана, якщо його температура нижче точки замерзання метану (90,4 Кельвіна). Модель продемонструвала, що практично всі варіанти такого льоду, можуть утримуватися на поверхні озер, якщо в них міститься мінімум 5% газу, тобто стільки ж, як у молодому льоду на земних водоймах.

"Одне з найбільш інтригуючих питань, пов’язаних із цими озерами та морями, полягає в тому, чи можуть вони служити притулком для екзотичних форм життя... Формування плаваючого вуглеводневого льоду дає можливість для цікавих хімічних процесів на кордоні між льодом та "водою", на кордоні, який був важливий і для виникнення земного життя", - заявив один з авторів дослідження Джонатан Лунін з Корнельського університету.

Нагадаємо, що минулого місяця зонд NASA Кассіні виявив на поверхні найбільшого супутника Сатурна Титана вуглеводневу річку довжиною 400 кілометрів, яка впадає у метанове море Кракена.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.