Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені впевнені, що ми у Всесвіті не одні і шукають альтернативу Землі

У світі науки 7244 перегляди

Опубліковано - 18.01.2013 15:51 | Всі новини | Версія для друку

Вчені впевнені, що ми у Всесвіті не одні і шукають альтернативу Землі
Вчені впевнені, що ми у Всесвіті не одні і шукають альтернативу Землі
Всесвіт являє собою не безкінечну порожнечу, він наповнений величезною кількістю зірок, а у багатьох з них є планети.

Окремі планети схожі на Землю за своїми розмірами і відстанню до зірок, навколо яких вони обертаються, а це означає, що вони можуть бути населеними.

Такі висновки вчені змогли зробити понад три роки тому, коли NASA запустило у космос телескоп Кеплер. "Місія Кеплер – не просто чергове наукове досягнення, це відкриття, яке має змінити і безперечно змінить фундаментальний світогляд людства. Кожен має відкинути релігійні та інші догми і визнати, що швидше за все, у Всесвіті ми не одні", - говорить американський фізик Волт Рідлі.

Водночас, американський астроном Наталі Баталья впевнена, що відкриття другої Землі – планети, на якій існують такі ж ідеальні умови для виникнення життя – лише питання часу. За словами науковців на часі існує принаймні чотири планети, які представить найбільший інтерес. Одна з цих потенційних "земель" – KOI 172.02, яка була відкрита у грудні минулого року. Однак, на часі, це лише гіпотези. Отримати прямі докази існування атмосфери чи води на поверхні екзопланет науковцям поки не вдалося.

"Таке відкриття докорінно змінило б наше уявлення про місці людини у Всесвіті. – говорить Баталья. – Проблема лише в тому, що Кеплер не досконалий для того, щоб винести точний вердикт про те, чи підходить чужа планета на роль другої Землі". Проте, ґрунтуючись вже на існуючих дослідженнях Кеплера, вчені сміливо висувають гіпотези про те, що невеличких планет, схожих на Землю, у Всесвіт досить багато.

За словами наукового оглядача ВВС Джейсона Палмера, згідно з грубими підрахунками, тільки в нашій галактиці планет, схожих на Землю, може бути близько 17 мільярдів. "Якщо буде доведено, що наш Всесвіт не унікальний, то стане очевидно, що й виникнення самого життя загалом не можна буде вважати унікальним явищем", - говорить один із розробників Кеплера Стів Хауелл.

Однак, щоб науковці могли давати точні свідчення з приводу того, чи придатні знайдені планети для життя, у 2018 році в космос запустять гігантський телескоп Джеймс Уебб. Як тільки цей телескоп почне свою роботу, вчені вже зможуть з великою ймовірністю говорити про те, що на тій чи інший планеті існує життя.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.