Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Розмовляти українською модно, доводить міжнародний конкурс з української мови

Національне питання 13361 перегляд

Опубліковано - 12.05.2006 14:18 | Всі новини | Версія для друку

Розмовляти українською модно, доводить міжнародний конкурс з української мови
Розмовляти українською модно, доводить міжнародний конкурс з української мови
Українцем бути модно, а розмовляти українською - ще й прибутково - доводить шостий міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

Понад п'ять мільйонів школярів протягом півроку боролися за звання найкращого знавця української. Організатори кажуть, що охочих взяти участь у конкурсі однаково багато - як на заході, так і на сході України.

Вишита сорочка та коса а-ля Юлія Тимошенко - так тезка екс-прем'єра ходить щодня до школи.

Юля Демська говорить: однокласники з її вбрання не дивуються, навпаки - підтримують такий стиль. У знанні української мови школярка змагається вже не вперше. Вона запевняє - незважаючи на те, що живе на переважно російськомовній Херсонщині, дедалі частіше чує, як однолітки спілкуються українською.

Юля Демська, учениця 11 класу Херсонського колегіуму:
- Нормально. Всі люблять Юлю - і мене люблять. Є діти, які спілкуються російською, але вони розуміють українську і може їм ще буває важко. Але вони стараються. І в них теж може скоро вийде добре.

Конкурс міжнародний, а ще - майже дівчачий - хлопців серед переможців лише двоє. І якщо учасникам із західних областей не дивуються, то охочих із Криму та східної України сприймають як сенсацію.

Щоправда, викладачі із російськомовних регіонів такій реакції дивуються, кажуть - українська всюди у пошані. Але і зізнаються: студентів важче навернути до вивчення рідної мови, ніж школярів.

Наталя Рашпиль, методист кримського інституту:
- У нас в Криму всі діти вивчають українську мову і беруть участь в конкурсі. І вони вже не роблять різниці чи це російська мова чи українська. Ви в Криму не знайдете людини, котра б вас не зрозуміла по-українськи. Може вам відповідь дадуть чи ні, але зрозуміти - то всі зрозуміють.

Лідія Піскорська, викладач дніпропетровського інституту:
- На жаль, маю визнати, що студентів важче зацікавити та організувати для вивчення мови та участі в конкурсі.

Меценати та організатори конкурсу спростовують закиди, нібито високі премії псують дітей. На їхню думку, гроші, заробленні знаннями, тільки заохочують до подальшого вдосконалення знань та слугують підтвердженням, що українська мова є потрібною та цінною.

Михайло Слабошпицький, ліга українських меценатів:
- Уже сьогодні не треба зайвий агітувати. Ми стали популярними і престижними. Спочатку це було просто сенсацією - хто взнав. Адже такі премії великі - уявляєте десятий-одинадцятий клас отримують сім тисяч діти.

Володимир Яворівський, голова спілки письменників:
- Єдине місце у всьому великому світі де українська може бути державною і мати підтримку держави, це Україна.

Яскравим концертом та нагородженнями поставлено крапку лише в українському конкурсі. А у десяти республіках колишнього Союзу учні змагатимуиться з українознавства аж до Дня Незалежності.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація не помирає від інфаркту, вона помирає тому, що в неї відібрали мову”
Ліна Костенко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.