Аратта - На головну

7 квітня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Що стоїть за суперечкою «Газпрому» з Україною?

Газоват 4726 переглядів

Опубліковано - 1.02.2013 12:29 | Всі новини | Версія для друку

Що стоїть за суперечкою «Газпрому» з Україною?
Що стоїть за суперечкою «Газпрому» з Україною?
Недотримання «Газпромом» антимонопольного рішення ЄС прирече його на провал та спровокує конфронтацію з Європою.

Про це йдеться в статті Financial Times.

«$ 7 млрд. рахунок, яким «Газпром» вразив Україну за закупівлю менших обсягів газу, ніж минулого року, може виглядати як тиск з боку російської монополії. Насправді, він підкреслює, наскільки бізнес-модель Газпрому, а разом з нею і енергетичне панування Росії, перебуває під загрозою.

Рахунок здавалося навмисно було приурочено до підписання Україною новаторської угоди з Royal Dutch Shell щодо розробки обширних резервів сланцевого газу. Угода з Shell була найбільш рішучою спробою Києва звільнитися від хватки «Газпрому» на постачання енергоносіїв.

Але поєдинок «Газпрому» з його найбільшим іноземним замовником втілює ширші правові й нормативні проблеми та конкурентні загрози, з якими він стикнувся в Європі, котра на сьогоднішній день є його найприбутковішим ринком.

Тут, зокрема є й паралель з антимонопольним процесом відкритим минулого року в ЄС у зв’язку з порушеннями «Газпромом» свого монопольного положення в державах-членах ЄС з колишнього радянського блоку», - пише видання.

У коментарі Financial Times, експерт з енергетичного законодавства City University в Лондоні Алан Райлі відмітив, що вплив сланцевого газу і антимонопольне провадження може означати кінець європейської бізнес-моделі «Газпрому».

Його мережа довгострокових договорів поставки з національними енергетичними компаніями в кінцевому рахунку може бути замінена «єдиним взаємопов’язаним європейським газовим ринком», який спиратиметься на конкуренцію між різними центрами торгівлі газом.

«За словами Райлі, грамотною відповіддю з боку Москви (на дії ЄС – Ред.), було б роздробити «Газпром», відокремити його мережу газопроводів і дозволити кільком компаніям конкурувати за постачання в Європі. Це б зменшило можливість Росії використовувати газ як політичну зброю, але привело його газову промисловість до кращої юридичної та комерційної форми, яка б дозволила конкурувати на лібералізованому європейському ринку.

Замість цього, відповіддю Росії на провадження ЄС був правовий відповідник повернення спиною і закриття вух – Кремль видав указ, який намагається блокувати справу.

Втім, недотримання будь-яких майбутніх антимонопольних вердиктів, майже напевно прирече «Газпром» на провал та спровокує конфронтацію з ЄС. Це лише прискорить зусилля ЄС до диверсифікації джерел енергії, викликане двома попередніми відключеннями «Газпромом» газу для України», - йдеться в статті.
»
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.