Аратта - На головну

2 липня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Стало відомо хто є “таємним” свідком у справі про вбивство Щербаня

Пістолетне право 5351 перегляд

Опубліковано - 7.02.2013 19:58 | Всі новини | Версія для друку

Стало відомо хто є “таємним” свідком у справі про вбивство Щербаня
Стало відомо хто є “таємним” свідком у справі про вбивство Щербаня
Свідком у кримінальній справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня буде Ігор Мар’їнков.

Видання Forbes дізналося подробиці біографії Мар’їнкова і з’ясувало його роль у подіях 17-річної давнини.

Зокрема, у розпорядження Forbes потрапили матеріали одного з 52 томів справи проти Тимошенко. Документи допомагають дізнатися подробиці біографії Мар’їнкова.

За даними видання, свідчення Мар’їнкова містяться у тексті епізоду № 8 (про вбивство Щербаня) вердикту Луганського апеляційного суду від 17 квітня 2003 року у справі банди Євгена Кушніра. Проте він проходив свідком не лише у справі про вбивство Щербаня.

Він давав свідчення у справі про вибух на стадіоні Шахтар 15 жовтня 1995, у результаті якого загинув кримінальний авторитет Ахать Брагін. Окрім того, Мар’їнков був свідком у справі про вбивство екс-голови Нацбанку Вадима Гетьмана, застреленого у квітні 1998 року.

Під час допитів у цих справах Мар’їнков, у тому числі, розповідав про відносини екс-прем’єра Павла Лазаренка з Євгеном Кушніром і членами його банди, яких суд визнав винними в організації вбивства Щербаня. Тимошенко, пише Forbes, у свідченнях Мар’їнкова не фігурувала.

Зі свідчень у справі про вибух на стадіоні Шахтар випливає, що на початку в 1994 році він вже займався комерційною діяльністю. У цей час Мар’їнков був у добрих стосунках з якимсь Любарським, який у грудні 1994 - початку січня 1995 року в Празі познайомив його з Кушніром, а навесні 1996 року в Дніпропетровську - ще з одним керівником банди, Олександром Мільченком на прізвисько Матрос. Крім того, Мар’їнков влітку 1997 року двічі бачив Вадима Болотських (одного з виконавців убивства Щербаня, який зараз відбуває довічне ув’язнення).

Мар’їнков також заявив, що Лазаренко був бізнес-партнером Кушніра та ще одного члена банди - Анатолія Рябіна. "У Кушніра та Рябіна був бізнес і справи з Лазаренком, з фірмою Котляревського Бруклін - У Києві вони здійснювали операції із зерном. У них був пароплав. За допомогою банкірів батька і сина Зубовських вони через Донвуглекомбанк прокручували "гроші", - йдеться у вироку.

Зі свідчень Мар’їнкова у справі про вбивство Гетьмана випливає, що як мінімум з 1997 року він був інформатором МВС. "Мар’їнков у суді пояснив, що в травні-жовтні 1997 року побачив інтерес Горобина, Кушніра до (Олександра) Волкова (тоді нардепа і близького соратника президента Леоніда Кучми) і (Ігоря) Бакая (тоді нардепа і першого заступника голови Держкомітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості), зрозумів, що вони планують вчинення злочинів стосовно них, тому передав інформацію про це знайомому співробітникові МВС", - написано у вироку.

Далі Мар’їнков зазначив, що з грудня 1997 року Кушнір став з’ясовувати джерело витоку інформації, а Лазаренко повідомив йому, що до цього може бути причетний комерсант, що живе в готелі Національна. Після цього Кушнір став підозрювати у розголошенні інформації Мар’їнкова.

У січні 1998 року Кушнір зателефонував йому і запропонував приїхати до нього у Братиславу. Мар’їнков прилетів туди 10 січня 1998 року та побачився зі своєю сім’єю, але з Кушніром зустрічатися не став, а наступного дня повернувся до Києва. Тут він все-таки зустрівся з Кушніром. "Через кілька днів з Братислави повернулися Сердюк, Рябін і Кушнір. З ними приїхали Дзюба і Юра - брат Івана одноокого зі Львова. Із розмови з Кушніром він (Мар’їнков) зрозумів, що той піде на все, щоб бути у добрих стосунках з Лазаренком" , - сказано у вироку.

У березні 1998 року на Кушніра було скоєно замах, після чого він був заарештований, а 2 червня того ж року помер у СІЗО № 1 Донецька. Також невідомо, чим з того часу займався Мар’їнков і де жив увесь цей час, пише видання.

З тексту повідомлення про підозру Тимошенко випливає, що Генпрокуратура має намір довести, що екс-прем’єр безпосередньо обговорювала подробиці вбивства Щербаня з Мільченком. У свою чергу, з показань Мар’їнкова випливає, що з Мільченком він був знайомий особисто. Цей факт може зіграти проти Тимошенко, оскільки за новим Кримінальним процесуальним кодексом, суд як доказ може приймати показання з чужих слів. Тобто, пише Forbes, Мар’їнков може заявити, що Мільченко розповідав йому про зустрічі з Тимошенко та планування вбивства Щербаня.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Пістолетне право»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.