Аратта - На головну

7 квітня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ЄС досі не отримав від України пропозицій щодо участі у газовому консорціумі

Газоват 5569 переглядів

Опубліковано - 20.03.2013 21:35 | Всі новини | Версія для друку

ЄС досі не отримав від України пропозицій щодо участі у газовому консорціумі
ЄС досі не отримав від України пропозицій щодо участі у газовому консорціумі
Ініціатива про участь європейської сторони в можливому газотранспортному консорціумі має іти від України, й таку пропозицію необхідно детально конкретизувати.

Так вважає посол ЄС в Україні Ян Томбінський.

"Газотранспортна система належить Україні. Тому ЄС не прийде з якимись пропозиціями, це - українське питання, Україна має запросити ЄС... Але ніяких конкретних пропозицій немає", - сказав він у Відні в кулуарах конференції "Україна - погляд зсередини".

Посол додав, що необхідна також повна інформація про українську ГТС і дотримання Києвом правил Європейського енергетичного співтовариства.

За його словами, стороною таких переговорів наразі може бути комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер, який перебуває в контакті з європейськими операторами газового ринку.

Водночас Томбінський зазначив, що йдеться не про надання коштів із європейського бюджету, а про гарантії, що цей проект відповідає регуляціям ЄС.

Як відомо, прем’єр Микола Азаров на прес-конференції в Києві 19 березня заявив, що створення тристороннього консорціуму з управління українською ГТС залежить від європейських партнерів.

"Ми готові, Росія готова. Де ця третя сторона? Де підтримка ЄС цього формату співпраці з управління газотранспортним консорціумом?", - сказав він.

Голова відділу комунікацій і міжінституційних відносин Єврокомісії Флоріан Ермакора (Florian Ermacora), який також виступив на конференції "Україна - погляд зсередини", підтвердив зацікавленість ЄС у створенні тристороннього консорціуму, оскільки це допоможе залучити фінансування для реконструкції ГТС і підвищення надійності її роботи.

"Єврокомісія чітко дала знати, що ми зацікавлені у тристоронньому консорціумі. Ми вважаємо, що тристоронній консорціум - це правильне вирішення наявної проблеми", - сказав він.

Водночас Ермакора зазначив, що створення двостороннього консорціуму за участю тільки української та російської сторін також можливе.
"Наша позиція така: інформуйте, будь ласка, що відбувається, особливо перед тим, як буде прийнято якісь зобов’язання, зокрема законодавчі", - пояснив він.

Виконавчий директор комітету з економічних відносин Східної Європи BDI (Bundesverband der Deutschen Industrie) Райнер Лінднер (Rainer Lindner) у кулуарах конференції сказав, що великі німецькі оператори, такі як RWE, E.ON або Wintershall, не заявляли про зацікавленість в участі в такому проекті.
"Оптимальним варіантом була б участь Європейського банку реконструкції та розвитку, що має і політичний, і економічний вплив", - вважає Лінднер.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.