![]() |
За антиукраїнську угоду з Москвою звільнено польських чиновників |
Прем’єр-міністр Дональд Туск два тижні тому звільнив міністра державної скарбниці, коли дізнався про меморандум між польською компанією і "Газпромом" щодо будівництва гілки газопроводу Ямал-Європа в обхід України, як він казав, від журналістів.
PGNiG, у якій власність уряду Польщі становить 72%, у заяві пояснила звільнення з посади пані Пьотровської-Оліви тим, що голова правління втратила довіру ради директорів компанії.
Сама Гражина Пьотровська-Оліва наполягає, що всі її дії у зв’язку з меморандумом щодо нової гілки газогону були законні і відповідали її зобов’язанням перед акціонерами компанії.
"Я не розглядаю сьогоднішнє рішення про моє звільнення як таке, що викликане моєю роботою на посаді голови правління", - заявила вона.
Наглядова рада компанії звільнила з посади і заступника голови правління PGNiG Радослава Дудзінського.
Нова жертва скандалу
Як пише польське видання Gazeta Wyborcza, Гражина Пьотровська-Оліва є однією з найпопулярніших бізнесвумен Польщі.
Вона вже багато років перебуває біля керма цілої низки стратегічних польських компаній, а на посаду голови правління PGNiG потрапила з керівної посади в нафтовому концерні PKN Orlen.
Пані Пьотровска-Оліва розповідала, що її хобі - гарне взуття, а також, що полюбляє підбори-шпильки заввишки 13 см, повідомляють польські ЗМІ.
За час її керівництва PGNiG вартість акцій компанії зросла на 46%, повідомляє агентство ділових новин Reuters.
Саме вона керувала польським нафтогазовим монополістом, коли в листопаді минулого року Польща домовилася з "Газпромом" про нижчі ціни на нафту.
Після новин про звільнення Пьотровської-Оліви з посади акції PGNiG впали на 1,9% під час закриття торгів на варшавській біржі.