Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Занепад Римської Імперії був викликаний епідемією чуми

За межею віків 26244 перегляди

Опубліковано - 16.05.2013 03:14 | Всі новини | Версія для друку

Останки з могили померлих від «Чорної смерті» 1348 р. у Лондоні
Останки з могили померлих від «Чорної смерті» 1348 р. у Лондоні
Римська імперія, вірогідно, впала під натиском чуми, того ж штаму, що вбив тисячі жителів Європи в 1800-х.

ДНК-аналіз останків шостого століття н.е. виявив сліди бактерії, що викликає чуму. За оцінками вчених, епідемія чуми могла тривати з 6 по 8 століття, і забрати життя понад 100 мільйонів чоловік, пише The Daily Mail.

"Чума Юстиніана" (541-542 роки н.е.) була справжньою пандемією, що поширилася на Східну Римську Імперію, включаючи Константинополь. У найважчі часи щодня гинуло 5000 чоловік. Звідти чума рушила на схід і захід, спровокувавши одну з найстрашніших пандемій в історії.

Через півстоліття після її початку в Європі та Азії число жертв досягло від 25 до 100 мільйонів осіб. Деякі історики вважають: чума зробила сильний вплив на геополітику, адже вона послабила Перську і Візантійську імперії, зробивши можливим мусульманське вторгнення.

Відомо, що "Велика чума" (14-17 століття) включала в себе так звану "Чорну смерть" - епідемію, що викосила дві третини Європи в середині 1300-х.

"Сучасна чума" дала про себе знати в 19-20 століттях. Почалася ця хвиля в Китаї в середині 1800-х, потім поширившись на Африку, Америкк, Австралію, Європу та інші частини Азії.

До недавнього часу вчені не знали, чи співвідносити цю хвилю з "Чумою Юстиніана". Але ДНК-аналіз Інституту антропології при Університеті Йоганна Гутенберга розставив все по своїх місцях.

Отже, були досліджені ДНК із зубів 19 скелетів 6 століття. З’ясувалося, що "Чума Юстиніана" перебралася через Альпи і вбила людей, що проживали на території нинішньої Баварії. Але вчені не знають, скільки штамів чуми прийняли участь в цьому спалаху. Експерти збираються відновити всю генетичну послідовність штаму чуми, знайденого в зубах, щоб дати відповідь на це питання.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.