Аратта - На головну

11 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Amnesty International: в Україні продовжують катувати в`язнів і порушують права біженців

Світ навколо нас 4744 перегляди

Опубліковано - 23.05.2013 15:58 | Всі новини | Версія для друку

Amnesty International: в Україні продовжують катувати в`язнів і порушують права біженців
Amnesty International: в Україні продовжують катувати в`язнів і порушують права біженців
В Україні міліція продовжує застосовувати тортури до в’язнів.

Про це йдеться у щорічному звіті організації «Стан прав людини у світі», який оцінив ситуацію з правами людини в 2012 році в 159 країнах.

«Катування та інші види жорстокого поводження залишаються широко розповсюдженими, а безкарність за ці злочини триває. Недоліки системи кримінального судочинства призвели до тривалих досудових утримань та відсутності гарантій прав затриманих. Біженці та шукачі притулку знаходяться під ризиком затримання та примусового повернення до країн, де вони зіткнулись з порушенням прав людини», - підсумовується у звіті.

Amnesty International зазначила, що Україна так і не відповіла на список вимог ООН щодо поліпшення ситуації з правами людини, зокрема, створення органу, який би розслідував випадки застосування тортур.

«Україна продовжує порушувати свої міжнародні зобов’язання з прав людини відповідно до Конвенції ООН про статус біженців, виконуючи запити про екстрадицію навіть у тих випадках, коли особи, яких це стосувалось, були визнані біженцями або прохачами притулку», - зазначили експерти організації згадуючи справу російського опозиціонера Лєоніда Развозжаєва.

Серед позитивних змін організація відмітила прийняття кримінально-процесуального кодексу.

«Новий кримінально-процесуальний кодекс зі значними поліпшеннями порівняно з попереднім, було підписано президентом 14 травня. Він уточнив, що затримання починається з моменту затримання міліцією, що з цього моменту затримані мають право на адвоката і незалежного медичного експерта, і чітко передбачив, що досудове ув’язнення має застосовуватися тільки у виняткових випадках, відповідно до рекомендацій Ради Європи…

Занепокоєння викликає те, що наявність адвоката обов’язкова лише у випадках тяжких злочинів, які передбачають покарання у більш, ніж 10 років у в’язниці, а безкоштовна юридична допомога надається лише у випадках, коли адвокат, є обов’язковим», - йдеться у звіті.

В той же час Amnesty International нагадала, що все ще тривають суди у справі Юлії Тимошенко , а вона «і далі відбуває семирічний строк через ув’язнення за політично мотивованими звинуваченнями у зловживанні владою».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.