Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тільки 10% українців вважають, що в нашій державі є не обмежена свобода слова

Громадська думка 7286 переглядів

Опубліковано - 5.06.2013 15:21 | Всі новини | Версія для друку

Тільки 10% українців вважають, що в нашій державі є не обмежена свобода слова
Тільки 10% українців вважають, що в нашій державі є не обмежена свобода слова
Більш ніж половина українців впевнені, що в країні в тій чи іншій мірі існує свобода слова.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва разом із соціологічною службою Центру Разумкова.

Згідно з результатами опитування, 10% українців вважають, що свобода слова існує повною мірою, 46% - в основному існує, 36% впевнені, що не існує (29% - в основному не існує і 7% - зовсім не існує).

Третина населення (32%) вважає, що в ЗМІ рідко представлені різні точки зору - як влади, так і опозиції. Проте все ж переважає думка (50%), що досить часто в ЗМІ представлені обидві точки зору.

Крім того, опитування показало, що довіра до ЗМІ Росії в Україні менша, ніж до українських ЗМІ: довіряють українським ЗМІ повністю і переважно 58% населення України, не довіряють (повністю або переважно) майже 34%. Російським ЗМІ в Україні довіряють 33%, не довіряють 46%.

Абсолютним інформаційним лідером в інформуванні громадян України про політичні події залишається телебачення - 90% населення назвало його серед пріоритетних для себе ЗМІ, місцеві газети є основним джерелом політичної інформації для 37%, радіо - для 29%, інтернет-сайти (новинні, політичні ) - для 21% населення.

Також в ході дослідження було встановлено, що переважну довіру з боку громадян в Україні мають: церква, ЗМІ та Збройні сили.

Церкві повністю довіряють 31,7% опитаних, переважно довіряють - 38,4%, переважно не довіряють - 10,6%, зовсім не довіряють - 9,3%.

ЗМІ повністю довіряють 10,3% респондентів, переважно довіряють - 48%, переважно не довіряють - 21,2%, зовсім не довіряють - 12,6%.

Збройним силам повну довіру висловили 8,2%, переважно армії довіряють 40,4%, переважно не довіряють - 18,9% і зовсім не довіряють - 18,3% респондентів.

Усі інші соціальні інститути - Верховна Рада, суди, політичні партії, уряд, міліція, банки, прокуратура, Президент України, Конституційний Суд, СБУ і місцеві органи влади - мають негативний баланс довіри-недовіри.

Так, Президенту повністю довіряють лише 6,5% опитаних, переважно довіряють - 19,3%, переважно не довіряють - 23,9% і зовсім не довіряють - 45% українців.

Верховній Раді повністю довіряють лише 1,6% респондентів, переважно довіряють - 14,7%, переважно не довіряють - 31,7% і зовсім не довіряють - 45,1%.

Уряду висловили повну довіру лише 3% українців, переважно довіряють - 19,3%, переважно не довіряють - 26,9%, зовсім не довіряють - 44,1% респондентів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.