Аратта - На головну

11 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Німеччина вирішила, що Україна для неї важливіша, ніж знижки “Газпрому”

Газоват 5062 перегляди

Опубліковано - 10.06.2013 10:48 | Всі новини | Версія для друку

Німеччина вирішила, що Україна для неї важливіша, ніж знижки “Газпрому”
Німеччина вирішила, що Україна для неї важливіша, ніж знижки “Газпрому”
Один із найбільших газових трейдерів Європи, RWE, не зміг домовитися з Газпромом про зменшення ціни на газ.

У компанії заявили, що на переговорах російський монополіст був готовий піти на деякі поступки, але висунув низку зустрічних вимог, серед яких було скасування реекспорту російського газу в Україну.

Діалог Газпрому з німецькою компанією тривав більше року. Як розповіли у компанії Газпромекспорт, переговори з RWE були дійсно заморожені. "Це не означає, що ми не можемо відновити їх, коли вважатимемо за потрібне", - відзначили у компанії. Джерело в московському представництві RWE повідомило, що Газпром був готовий піти на певні поступки, зокрема, компенсувати втрати німецької компанії від обвалу цін на газ через сланцеву революцію, пише Коммерсант-Украина.

Газпром у відповідь вимагав відмовитися від реекспорту його газу в Україну і не міняти глобальну угоду з компанією. У свою чергу, німці наполягали не тільки на покритті збитків, але і на внесенні серйозних змін у діючі довгострокові угоди для зменшення впливу нафтових котирувань на ціноутворення.

RWE відіграє важливу роль у планах Києва щодо зменшення залежності від російського газу. У листопаді 2012 року компанія почала реалізовувати Україні російський газ, який отримувала по українській ГТС. Постачання здійснюються з Польщі та Угорщини за ціною $ 390 за тисячу кубів, тоді як російський газ для України обходиться в $ 430 за тисячу кубометрів.

У травні російський газовий гігант офіційно повідомив про старт розслідування реекспорту газу з Європи в Україну. "Фізичний реверс з Європи в Україну просто неможливий - немає окремого газопроводу. Тому мова може йти тільки про якісь "паперові" непрозорі операції, з законністю яких потрібно розбиратися. Якщо для віртуального "реверсу" використовується наш транзитний газ - це пряме порушення, за яке доведеться відповісти", - заявив тоді офіційний представник монополіста Сергій Купріянов.

Член наглядової ради "Нафтогаз України" Костянтин Бородін вважає, що Газпром поки не показує гнучкості щодо постачань палива на ринки Європи, і газ втрачає конкурентоспроможність. Наприклад, у минулому році експорт газу Росією впав на 8%, тоді як постачання з Норвегії додали 16%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.