Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Лавриновича вважають вимогу ЄС боротися з корупцією неважливою для євроінтеграції

Влада 3733 перегляди

Опубліковано - 20.06.2013 11:07 | Всі новини | Версія для друку

У Лавриновича вважають вимогу ЄС боротися з корупцією неважливою для євроінтеграції
У Лавриновича вважають вимогу ЄС боротися з корупцією неважливою для євроінтеграції
Мін’юст не визнає претензій європейських експертів про відсутність в Україні чинного антикорупційного органу.

Про це повідомили в парламентському комітеті з питань європейської інтеграції відбулися слухання на тему лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

Головною темою комітетських слухань, присвячених візовій тематиці, стала перспектива переходу України на другий етап плану дій візової лібералізації (ПДВЛ), пише "Коммерсантъ Украина".

В уряді розраховують, що це відбудеться на вільнюському саміті Україна-ЄС.

"Для цього за півтори пленарних тижні потрібно виконати всі зобов’язання перед ЄС, щоб вже в липні передати звіт про їх виконання", – нагадав народний депутат Петро Порошенко (позафракційний).

Науковий директор Інституту євро-атлантичної інтеграції Олександр Сушко нагадав, що експерти Євросоюзу вимагають від України прийняти також низки заходів у сфері боротьби з корупцією, і цей сектор виконання ПДВЛ є найбільш проблемним.

"Формально Україна створила Національний антикорупційний комітет. Але практична діяльність цього органу не проглядається, і експерти ЄС, не сумнівайтеся, бачать це. І друге питання – незалежний орган з розслідування випадків корупції, який ми теж зобов’язані були створити", – сказав Сушко.

Як з’ясувалося, в Мін’юсті не визнають необхідності виконання завдань, перерахованих експертом.

"Я б не пов’язувала питання створення антикорупційних органів з першою фазою ПДВЛ. У нас тільки два питання – антидискрімінація і персональні дані", – заявила заступник міністра юстиції Інна Ємельянова.

За її словами, організація GRECO (група держав з боротьби з корупцією), яка проводить моніторинг прогресу України у цій сфері, схвалила створення НАК як незалежного органу, контролюючого боротьбу з корупцією.

Слід зазначити, що слова Ємельянової суперечать недавньому звітові GRECO. Ця організація відкликала позитивні оцінки щодо НАК, присутні в колишніх звітах, і висловила "сумнів в достатній незалежності цього органу, в якому головує президент, і всі члени призначаються ним же".

У Єврокомісії також не задоволені тим, що Україна наполягає на виконанні нею пункту про створення органу з протидії корупції.

Не під запис дипломати, відповідальні за моніторинг виконання Україною ПДВЛ, кажуть: "Ми знаємо, що НАК не є справжнім антикорупційним органом".

Головною претензією на адресу комітету є те, що цей орган існує лише на папері: його засідання не проводилися з вересня 2011 року, хоча за регламентом він повинен збиратися щомісяця.

У разі відновлення активної роботи НАК Україна отримує шанс переконати ЄС у виконанні даного пункту ПДВЛ, зазначає Олександр Сушко.

"Проблема в тому, що люди, від яких залежить прийняття рішень, схоже, не поінформовані про те, що фіктивність НАК є реальною перешкодою для переходу України на другу фазу ПДВЛ. З виступу представника Мін’юсту стає ясно, що проінформувати президента про це просто нікому", – заявив експерт.

Ще однією темою слухань стала нинішня візова практика шенгенських консульств, вона викликала чимало нарікань.

"Я не бачу причин, чому українець, який більше двох разів був в ЄС і повернувся в Україну, не може автоматично отримати річну багаторазову візу", – обурилася народний депутат Ірина Бережна (Партія регіонів).

"Це пов’язано в числі іншого з поганою фінансовою ситуацією в Європі. Громадяни змушені звертатися за візою по кілька разів, збільшуючи доходи консульських установ", – висловив свою думку голова департаменту ЄС українського МЗС Всеволод Ченцов.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.