Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сьогодні ЄС оцінить поступ України в Європу

Світ навколо нас 4344 перегляди

Опубліковано - 24.06.2013 11:49 | Всі новини | Версія для друку

Сьогодні ЄС оцінить поступ України в Європу
Сьогодні ЄС оцінить поступ України в Європу
Представники Євросоюзу та уряду України у понеділок будуть спільно аналізувати й дадуть оцінку зусиллям офіційного Києва на шляху до підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі.

Участь у засіданні так званої Ради співробітництва Україна–ЄС братимуть прем’єр-міністр Микола Азаров та голова європейської дипломатії Катрін Аштон.

Цьогорічне засідання Ради з питань співробітництва України та ЄС є особливим, бо обидві сторони знаходяться на фінішній прямій до важливого саміту «Східного партнерства» у столиці Литви, пояснює Радіо Свобода голова місії України при ЄС Костянтин Єлісеєв.

«Це буде, звичайно, оцінка виконання критеріїв, необхідних для підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі. Звичайно, будуть у порядку денному й питання поглиблення торговельно-економічної співпраці з Євросоюзом, а також питання енергетичної співпраці. У цьому зв’язку, головною буде тема модернізації ГТС України за сприяння ЄС. Українська сторона також порушить питання візової лібералізації. Відомо, що з 1 липня набуде чинності посилена угода про спрощену процедуру видачі віз і ми б хотіли, щоб ця угода бездоганно виконувалася всіма країнами ЄС», – каже голова місії України при Євросоюзі.

Як заведено, на засіданні Ради співробітництва Україна-ЄС мають підбити підсумки відносин за останній рік. Європейські дипломати вислухають представників українського уряду, зокрема, прем’єр-міністра Азарова, та, як очікується, мають дати оцінку зусиль України на шляху до асоціації та економічної інтеграції з ЄС. Об’єднана Європа ще раз нагадає, що готова підписати угоду у Вільнюсі. Тим часом офіційний Київ надасть інформацію, що він для цього робить, зокрема, у перебудові системи судочинства та зміцнення демократичних процесів, – в цих двох сферах, які особливо непокоять ЄС.

Імплементацію деяких заходів нам треба прискорити – український дипломат

Саме Рада міністрів закордонних справ 10 грудня минулого року чітко визначила три сфери, в яких Україна має показати прогрес, і які є критеріями підписання угоди про асоціацію з ЄС. Детальніший план просування України до ЄС був згодом викладений у так званому «списку Фюле» – 11 пунктах, які були передані українському керівництву єврокомісаром із питань сусідства й розширення Штефаном Фюле.

Костянтин Єлісеєв зауважує, що Київ докладає серйозних зусиль, хоча із втіленням деяких заходів дещо запізнюється.

«Не зважаючи на всі інсинуації й, можливо, на деякі точки зору песимістів, я думаю, що на сьогодні ми рухаємося у правильному напрямку. Єдине, що нам треба прискорити виконання деяких заходів у часовому вимірі. На сьогодні ми досягли різного рівня прогресу по всіх одинадцяти пунктах, визначених відповідними рішеннями Ради міністрів ЄС. По одних ми досягли відчутного прогресу, по інших у нас є тільки певний прогрес, тож нам треба деякі заходи прискорити з точки зору імплементації», – пояснює український дипломат.

Україна – зона особливої уваги

Напередодні нинішньої українсько-європейської зустрічі представники дипломатичних кіл ЄС вкотре підтверджують, що розвиток подій в Україні й особливо ситуація з Юлією Тимошенко, перебувають у зоні особливої уваги практично всіх установ співдружності, включно із Радою міністрів закордонних справ 27-ми держав-членів.

Проте, як зазначають Радіо Свобода у Раді ЄС, за підсумками нинішнього засідання європейських міністрів закордонних справ стосовно України не планують ухвалювати жодних рішень, бо збираються тільки для обговорень.

Європейські міністри у понеділок у Люксембурзі також мають погодити деякі пункти змісту спільної заяви, яку ухвалять у листопаді на Вільнюському саміті «Східного партнерства». Як зазначають місцеві дипломатичні джерела, Рада міністрів закордонних справ ЄС планує провести дискусії щодо низки важливих питань, зокрема, візової політики стосовно держав-партнерів на сході Європи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.