Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Луцьку вшанували пам’ять жертв Волинської трагедії, не обійшлося без провокацій

Національне питання 7211 переглядів

Опубліковано - 14.07.2013 18:51 | Всі новини | Версія для друку

У Луцьку вшанували пам’ять жертв Волинської трагедії, не обійшлося без провокацій
У Луцьку вшанували пам’ять жертв Волинської трагедії, не обійшлося без провокацій
У Луцьку в католицькому кафедральному соборі імені Петра і Павла в неділю відбулося богослужіння, приурочене до 70-х роковин Волинської трагедії. Літургію провів апостольський нунцій в Україні Томас Едвард Ґалліксон.

Як і передбачалося, у богослужінні взяли участь президент Польщі Броніслав Коморовський і віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.

Потрапити до собору звичайним волинянам і навіть звичайним прочанам, котрі спеціально з цієї нагоди прибули з Польщі, не вдалося. Президента і віце-прем’єра Польщі зустріли представники волинської влади та духовенства. Високопосадовців вітали очільники місцевої влади й апостольський адміністратор Луцької дієцезії, єпископ Станіслав Широкорадюк, генеральний консул Польщі в Луцьку Беата Бживчи. Біля самого костелу виструнчилася шеренга польських харцерів.

У промові президента Польщі йшлося про те, що висвітлення драматичного минулого повинне служити не конфронтації, а примиренню і співпраці українського і польського народів. Він зауважив, що «від конфліктів між польським та українським народами завжди вигравав хтось третій, хто завжди погрожував нашій незалежності, нашій свободі».

Натомість представник України Костянтин Грищенко наголосив, що процес примирення розпочався ще на початку 90-х, однак криваві події спільної історії лишаються «раною в душах двох народів».

У молитві взяли участь представники Української греко-католицької церкви та Української православної церкви Київського патріархату, а також представники протестантських церков.

Під час заходу його учасники не мали ніякої партійної чи навіть державної символіки України. Водночас на майдані майоріли польські прапори, деякі польські прочани були одягнуті в футболки з емблемою польської партії «Право і справедливість», яка вважає волинські події геноцидом поляків.

У Коморовського кинули яйцем, «Свобода» заявляє про провокацію

Провокацій уникнути не вдалося. Коли президент Польщі після виходу з катедри попрямував до своїх прочан, молодик із натовпу із синьо-жовтою символікою на спині розбив яйце на костюмі Броніслава Коморовського. Правоохоронці повезли порушника до наркодиспансеру.

Водночас на Замковій площі перед костелом перебували народні депутати від партії «Свобода» Євген Мельник та Анатолій Вітів, а також обласний депутат-свободівець Станіслав Боруцький. Вони заявили про те, що це провокація, адже, за їхніми словами, «Свобода» завжди бере на себе відповідальність за будь-які вчинені дії.

Напередодні представники Волинської організації ВО «Свобода» заявляли про свою відмову від будь-яких протестних акцій заради уникнення провокацій.

Богослужби з нагоди 70-х роковин Волинської трагедії відбувалися в неділю в багатьох храмах Волині. Кілька сотень польських прочан цього дня також відвідують могили своїх співвітчизників.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.