Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Ціна позаблоковості. Відсталість оборонного сектора посилює залежність України від РФ

Захист держави 6186 переглядів

Опубліковано - 29.07.2013 14:43 | Всі новини | Версія для друку

Ціна позаблоковості. Відсталість оборонного сектора посилює залежність України від РФ
Ціна позаблоковості. Відсталість оборонного сектора посилює залежність України від РФ
Незважаючи на порівняно високий розвиток протиповітряної оборонної галузі в України, держава ще нездатна досягти незалежності від Росії у сфері безпеки.

Про це йдеться в аналітичній статті дослідницької інституції Jamestown Foundation.

«Україна готується до участі в оборонних повітряних навчаннях, спільно з Росією та Білоруссю, а також до багатосторонніх навчань повітряних сил у Казахстані у листопаді 2013 року», – зазначається у статті.

«В той час як мотиви України є прагматичними, її участь у таких маневрах, незважаючи на те, що найчастіше вона полягає у спостеріганні, відображаючись у медіа, сприяє російській пропаганді», – пише Jamestown Foundation.

Крім того, така поведінка України, на думку експертів, є проявом залежності держави від РФ у сфері безпеки: «Серед пострадянських держав Україна пишається розвиненою протиповітряною обороною, однак технічно й фінансово вона залежить від співпраці з Росією. Використовуючи батіг та пряник у межах даного вектора кооперації, Кремль сподівається наблизити Україну до Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ). Таке зближення, тим не менше, суперечить несоюзницькій оборонній політиці президента Віктора Януковича».

Як відзначають аналітики Jamestown Foundation , Росія “болюче” реагує на розвиток української військової оборони: «15 липня Олексій Мельник з Центру Разумкова повідомив Jamestown, що Росія “болюче” відреагувала, коли Україна здійснила односторонню модернізацію повітряних сил… У деяких випадках Україну звинувачують у розкритті російського “ноу-хау”. Більше того, згідно з думкою експерта з повітряної оборони Олександра Маначинського, Росія не була задоволена експортом ракетних установок “Бук-М1” до Грузії у 2008 році та радянських бойових літаків Су-27 та іншого устаткування до США у 2010–2012 роках».

«В той же час Україна, теоретично, могла б розширити співпрацю у сфері повітряної оборони з НАТО у межах ініціативи “розумної оборони”, що передбачає об’єднання та спільне використання у разі необхідності військових можливостей. Втім, можливо, ця ініціатива наштовхнеться на російську опозицію. З іншого боку, якщо уряд України зможе розвинути хвору економіку та підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Росія втратить частину свого впливу на протиповітряну оборону України. Тим не менше, зараз Київ продовжує збереження сучасного крихкого балансу між двома організаціями безпеки – НАТО та ОДКБ», – підсумовується у статті.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.