Аратта - На головну

27 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Американські хіміки створили вічне масло для автомобілів?

Технології 13102 перегляди

Опубліковано - 5.08.2013 11:49 | Всі новини | Версія для друку

Американські хіміки створили вічне масло для автомобілів?
Американські хіміки створили вічне масло для автомобілів?
Американські хіміки створили новий вид полімерів, здатний відновлюватися при руйнуванні і зношуваності й навіть збільшувати свою міцність.

Це, зокрема, дозволить створити "вічне" масло для автомобілів і надстійкі компоненти машин та інших приладів.

Відповідна стаття вчених опублікована в журналі Nature Chemistry, повідомляє ТСН.

"Нам вдалося показати, що руйнівні сили можна направити й в інше русло, змушуючи їх відновлювати матеріал. Так, якщо наш полімер буде схожий за консистенцією на "жуйку для рук" ("Розумний пластилін"), то він перетвориться на пластмасу, аналогічну матеріалу у м’яких ковпачках ручок. Якщо ж він буде рідким, то після руйнування він стане схожим на желе", - заявив Стів Крейг з університету Дьюка в Даремі (США).

Крейг і його колеги експериментували з полімерами з класу дібромциклопропанів (DBC), окремі частини яких включають вуглеводневе кільце з трьох "ланок" і два атоми брому. Саме по собі воно не цікаве, однак, у поєднанні з іншим полімером - полібутадієном, починають відбуватися цікаві речі. Так, при нагріванні або механічному впливі кільця в мономерах DBC починають руйнуватися, утворюючи вільні радикали. Ці "хвости", завдяки присутності брому, легко приєднуються до одного з двох атомів вуглецю в центрі "ланок" полібутадієну. Однак для цього необхідно, щоб молекули різних полімерів були рівномірно розподілені по всій товщі матеріалу.

Учені перевірили свій винахід на міцність, опромінюючи невелику кількість рідкого полімеру за допомогою ультразвуку. Як і очікували хіміки, суміш з DBC і полібутадієну не тільки не зруйнувалася, але й стала міцніше, перетворившись на гель. Потім вчені помістили "желе" у шприц для видавлювання пластика і видавили його у форму, в результаті чого гель затвердів і став твердою масою.

Як вважають хіміки, цю технологію можна буде використовувати для виробництва "вічних масел" і деталей для техніки, коли їм вдасться вирішити проблему низької швидкості "саморемонту" полімеру.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.