Аратта - На головну

4 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Гривню підробляють менше, ніж російські рублі і євро

Економіка 5542 перегляди

Опубліковано - 13.08.2013 17:55 | Всі новини | Версія для друку

Гривню підробляють менше, ніж російські рублі і євро
Гривню підробляють менше, ніж російські рублі і євро
На 1 млн штук справжніх банкнот російських рублів у 2012 році припадало 12,8 штук підробок. У країнах Євросоюзу за результатами минулого року цей показник становив приблизно 36 штук підроблених банкнот євро.

Про це розповів директор генерального департаменту регулювання грошового обігу Національного банку України Віктор Нестеренко.

«За підсумками 2012 року на 1 млн штук справжніх банкнот гривні припадало приблизно 4,1 штук підроблених банкнот. Ситуація з вилученням з обігу підроблених банкнот національної валюти є стабільною і не має загрозливого характеру», - повідомив Нестеренко.

Відповідаючи на запитання, що робить НБУ для посилення захисту купюр, представник банківського регулятора зазначив, що робота з удосконалення дизайну та елементів захисту готівкових гривень ведеться постійно, однак «інформація про плани і напрацювання в частині захисту та модернізації банкнот гривні є закритою».

Водночас представник НБУ зазначив, що у світовій практиці центральні банки регулярно вдосконалюють дизайн готівкових грошей.

«Центробанки міняють або вдосконалюють дизайн банкнот в середньому раз на 5-7 років. Втім, ці терміни залежать від багатьох факторів, як суспільно-політичних, так і техніко-економічних», - сказав представник Нацбанку.

За даними НБУ, станом на 1 липня 2013 року в обігу перебуває 2,7 млрд штук банкнот гривні дев´яти номіналів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.