Аратта - На головну

11 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Диверсифікація. Чи врятує Україну європейський газ?

Газоват 5207 переглядів

Опубліковано - 15.08.2013 12:19 | Всі новини | Версія для друку

Диверсифікація. Чи врятує Україну європейський газ?
Диверсифікація. Чи врятує Україну європейський газ?
Україна сподівається втричі збільшити можливості для імпорту газу з ЄС через Угорщину. Аналітики енергетичної галузі, втім, впевнені, що для забезпечення запасів газу на зиму цього недостатньо.

На 15 серпня 2013 року заплановане відновлення газопостачань до України через територію Угорщини. Це має статися по завершенні робіт з "розширення коридору постачань", повідомив оператор угорської газотранспортної системи FGSZ LTD.

Перед початком робіт міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький прогнозував, що пропускну здатність цього маршруту вдасться збільшити втричі: з п’яти до 12 мільйонів кубометрів на добу. Але експерт київського Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук сказав в інтерв’ю DW, що це можливо тільки в серпні-вересні, "коли угорські магістральні газогони не надто завантажені транзитом російського газу в країни ЄС".

Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич вважає, що з настанням холодів качати газ угорським маршрутом Україні заважатиме ще й збільшення газової ціни на європейському спотовому ринку.

"Контракти на закупівлю газу в Європі прив’язані до цін на європейських біржах. Тому восени та взимку може статися стрибок цін і тоді вигідніше буде купувати газ в Росії", – сказав Марунич. Досі європейський газ обходився "Нафтогазу України" в 340-370 доларів за тисячу кубометрів. Тоді, як ціна російського газу останніми роками сягнула 400 доларів.

За угорським та польським маршрутами до України надходить газ від німецької компанії RWE Supply&Trading. Однак це не допомагає накопичити достатньо газу на зиму в українських підземних газосховищах (ПГС), вважають експерти. За інформацією Міненерговугілля, в липні в ПГС було близько 9 мільярдів кубометрів газу. А це вдвічі менше, ніж вимагає "Газпром". Водночас міністр Едуард Ставицький раніше заявляв, що для здійснення безперебійного транзиту до країн ЄС достатньо мати 14 мільярдів кубометрів газу в українських ПГС.

Напівпорожні газосховища

Як пояснив Юрій Корольчук, накопичений в українських ПГС газ необхідний для компенсації падіння тиску в газогонах під час настання морозів в країнах ЄС та збільшення споживання газу в європейських країнах. Дмитро Марунич додає, що більші обсяги газу в ПГС дозволять "Газпрому" прокачати більші обсяги палива до ЄС. Поки ж закачування газу в ПГС триває доволі млявими темпами, за яких буде важко досягти достатніх запасів на зиму, вважають обидва експерти. Причина цього – в України бракує коштів на купівлю дорогого газу.

"Нафтогаз України" офіційно визнав, що з фінансами "куцо": в січні-червні поточного року підприємство зазнало вдвічі більших збитків, ніж торік. Юридично Україна не має контракту з ЄС на зберігання та транспортування російського газу, а контракт з "Газпромом" не передбачає обов’язку Києва своїм коштом закачувати газ в ПГС на зиму.

На перетині інтересів

"Київ фактично кредитує "Газпром", коли купує газ на зиму власним коштом", – зазначив Юрій Корольчук. Водночас, він не виключає, що в разі перебоїв з газопостачанням взимку, Москва знову називатиме Україну "ненадійним транзитним партнером" і відстоюватиме будівництво обхідних газогонів перед європейськими інвесторами. А європейська сторона, нагадав експерт, вважає газові війни "двосторонньою справою між Росією та Україною", вимагаючи стабільних постачань газу.

Полегшити становище могли б газові поставки з Європи через територію Словаччини. За цим маршрутом можна прокачувати в Україну до 20 мільярдів кубометрів газу щороку – це дві третини того газу, який сьогодні імпортує держава. "Але словацька сторона приймає заявки на транзит лише в середині вересня і їй доведеться враховувати думку свого основного транзитера – "Газпрому", - каже Коральчук і додає, що від російського монополіста не варто чекати поступок. "Отримання Україною газу цим маршрутом, означатиме скорочення купівлі газу у Росії, що суттєво зашкодить його інтересам", – сказав Корольчук.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.