Аратта - На головну

4 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Проблеми на митниці РФ обіцяють Україні зростання дефіциту торгового балансу до $8 млрд

Економіка 6016 переглядів

Опубліковано - 15.08.2013 16:45 | Всі новини | Версія для друку

Проблеми на митниці РФ обіцяють Україні зростання дефіциту торгового балансу до $8 млрд
Проблеми на митниці РФ обіцяють Україні зростання дефіциту торгового балансу до $8 млрд
Через труднощі, яких українські експортери зазнають у зв’язку з посиленням контролю їх продукції з боку російських митних органів, дефіцит торгового балансу України за підсумками року в середньому може зрости до $8 млрд.

Про це заявив керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман.

Зокрема експерт повідомив: "Якщо брати в розрахунок повноцінні наслідки неоголошеної Росією торговельної війни з Україною, за підсумками 2013 року дефіцит торгового балансу може впасти до $8 млрд або 4,5% ВВП".

Зазначимо, що розрахунки аналітиків ґрунтуються на загальному показнику частки українського експорту в РФ, яка становить не менше 25% від загального обсягу українського експорту.

"Обсяг експортних поставок вітчизняної продукції в РФ становить близько 25% всього українського експорту товарів. Тому проблеми з експортом несуть серйозні ризики. Зростання негативного сальдо торгового балансу зросте орієнтовно на 25% в порівнянні з 1-м півріччям 2013 року", - відзначила аналітик інвестиційної компанії Альтана Капітал Яна Лаврик.

Водночас прогнозна цифра зростання дефіциту, на думку експертів, не є загрозливою. "У 2012 році дефіцит був 5,1% ВВП. Прогнозний дефіцит повністю перекривається надходженнями прямих іноземних інвестицій, очікуваний обсяг яких за підсумками року може досягти $4 млрд, і валюти від гастарбайтерів - $6-7 млрд", - упевнений Найман.

У свою чергу Лаврик спрогнозувала, що в річному обчисленні торговий дефіцит скоротиться на 20-30%.

Поряд з економічною складовою експерти відзначають значну політичну складову російського товарного ембарго. Зокрема перший віце-президент українського відділення Міжнародної торгової палати Ігор Гресь підтвердив, що заборона українського експорту до Росії пов’язана, найімовірніше, з тим, що Україна найближчим часом планує підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

"Це може бути пов’язано як з політичним тиском - щоб Україна вступила до Митного союзу, так і з тим, що до недавнього часу Україна була одним з найбільших споживачів російського газу. Скорочення імпорту газу принесло втрати для Росії", - наголосив Гресь.

При цьому він не взявся підраховувати збитки, пов’язані з введенням митного контролю, оскільки поки не зрозуміло, як довго український експорт буде простоювати на російському кордоні і коли потрапить на російську територію.

Варто зазначити, що вчора Держстат повідомляв, що дефіцит зовнішньоторговельного балансу України в січні-червні 2013 року склав $797,4 млн, що в 4,8 разу менше дефіциту за підсумками першого півріччя минулого року в $3,8 млрд .

Як повідомлялося раніше, за даними Федерації роботодавців України (ФРУ), з 14 серпня поточного року митна служба Росії включила до переліку "ризикових" всіх без винятку українських імпортерів, що фактично на невизначений час блокувало поставку товарів з України. ФРУ вже звернулася до прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням сприяти якнайшвидшому вирішенню торговельних суперечок з РФ.

Ряд компаній, в тому числі постачальники овочів і фруктів, а також Метінвест, Global Spirits і Мілкіленд вже заявили про наявність проблем з митним оформленням їх товарів на кордоні з Росією. Сьогодні надійшла інформація про те, що останнім часом на підходах до російсько-українського кордону скупчилося близько тисячі вагонів.

Тим не менш, представники української митниці заявляють про відсутність черг на україно-російському кордоні, а Микола Азаров, хоча і визнав наявність певних проблем, закликав ЗМІ "штучно не роздувати і не перебільшувати ситуацію".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.