Аратта - На головну

23 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Переваги угоди про асоціацію з ЄС першими відчують українські виробники продуктів харчування

Світ навколо нас 5428 переглядів

Опубліковано - 20.08.2013 18:26 | Всі новини | Версія для друку

Переваги угоди про асоціацію з ЄС першими відчують українські виробники продуктів харчування
Переваги угоди про асоціацію з ЄС першими відчують українські виробники продуктів харчування
Положення договору про вільну торгівлю не пропонують значних стимулів експортерам сировинних матеріалів, проте є дуже сприятливими для виробників продуктів харчування.

Про це стверджують аналітики Польського інституту міжнародних відносин (PISM) Пьотр Косьцінські та Євген Воробйов у своєму дослідженні «Виграють чи програють українські олігархи від підписання угоди про асоціацію».

Аналітики Польського інституту міжнародних відносин (PISM) вважають, що у короткотерміновій перспективі від ліквідації ввізних тарифів у межах зони вільної торгівлі виграють найбільше виробники їжі, а експортери сировинних матеріалів навпаки переживатимуть короткострокові ризики, проте зможуть отримати певну користь пізніше.

«Зігдно з положеннями договору про вільну торгівлю українські олігархи можуть виграти у короткотерміновій перспективі від скасування ввізних тарифів, які раніше перешкоджали їхньому доступу на ринок ЄС. Найбільше виграють виробники продуктів харчування», - стверджують аналітики PISM. Зменшення мита, наприклад, буде корисним кондитерському гіганту ROSHEN, зважаючи на те, що з цих продуктів стягується мито у розмірі 35-40%.

«Договір про асоціацію передбачає поступове наближення українського законодавства до правил ЄС, що потребуватиме значної лібералізації ринку. Такий план дій може спричинити опір з боку олігархів, оскільки він загрожує підірвати їхні моделі прибутку», - вважають аналітики. Це може стати ще однією причиною не підтримувати підписання договору про асоціацію.

«Важка залежність від експорту сировинних матеріалів є серйозною причиною для небажання олігархів підтримувати договір із цілком економічних причин», - зазначають аналітики.

«Положення договору про глибоку і всеохопну зону вільної торгівлі не пропонують тарифних стимулів українським експортерам залізної руди (нульове мито імпорту) та феросплавів (низькі тарифи). Аналогічно, торгові компанії, контрольовані «Сім’єю», в даний момент стикаються із перешкодами у експорті сильно субсидованого вугілля до ЄС, оскільки імпортні тарифи не накладаються на цю сировину», - підсумовують вони.

Проте «треба також взяти до уваги, що великий український бізнес може отримати ширший доступ до північноамериканських ринків після того як ЄС і США підпишуть договір про зону вільної торгівлі». Це, на думку, аналітиків має стати одним із ключових інструментів переконання українських олігархів з боку представників ЄС. «Європарламент та польський Сейм могли б використати міжпарламентські зв’язки із українською Верховною Радою, оскільки більшість олігархічних груп там представлені».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.