Аратта - На головну

9 липня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Попи хочуть виселити музеї з Лаври?

Скандал Регіон: м.Київ 6835 переглядів

Опубліковано - 21.08.2013 13:55 | Всі новини | Версія для друку

Попи хочуть виселити музеї з Лаври?
Попи хочуть виселити музеї з Лаври?
З Києво-Печерської Лаври збираються виселити Києво-Печерський заповідник і Музей коштовностей.

Як повідомила прес-служба народного депутата Олександра Бригинця, про це йому розповіли музейники, працівники Києво-Печерського заповідника.

Нардеп звернувся до прем´єр-міністра України Миколи Азарова та міністра культури України Леоніда Новохатька з проханням терміново надати публічну інформацію про долю музеїв, що розташовані на території Києво-Печерської Лаври, яку охороняє ЮНЕСКО.

«Побоювання підкріплюються нещодавніми заявами владики Павла (намісник Києво-Печерської лаври - ред), який заявив про бажання виселити з території Києво-Печерської Лаври об´єкти, що не мають застосування в історії церкви. Насторожило, що заяву церковника не спростував жоден чиновник», - зазначив Бригинець.

«Також музейники повідомляють, що нібито фонд Музею коштовностей, який перебуває на території Києво-Печерської Лаври, буде передано Національному банку України. А доступ відвідувачів до експонатів буде припинено», - підкреслив Бригинець.

Як повідомлялося раніше, Клініку Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського, яка раніше перебувала в приміщення біля Києво-Печерської лаври, планується відкрити в новому приміщенні 28 серпня.

Нагадаємо, Києво-Печерська Лавра домоглася передачі їй будівлі клініки ім. Громашевського, проте поки що погодилася не виганяти хворих на вулицю. Звільнення медиками території Києво-Печерської лаври відбувається в рамках здійснюваної владою політики повернення культових споруд церкви.

Будівля Інституту Громашевського спочатку будувалася як медзаклад. Причому на гроші киян, а не церкви. Хоча, як стверджує намісник Києво-Печерської Лаври, і «за безпосередньої участі братії монастиря».

Більше того, в 1949 році постановою Ради Міністрів СРСР приміщення було передано Державній установі «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб» і не належить ні до Києво-Печерського заповіднику, ні до монастиря.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.