![]() |
Бик. Етруська фреска VI ст. до н.е |
Про це повідомляє New Scientist.
Мітохондріальна ДНК передається по жіночій лінії і широко використовується вченими для визначення ступеня спорідненості між популяціями тварин одного виду. Дослідженню були піддані тварини зі всіх регіонів Італії.
Як з'ясувалося, близько 60 відсотків мітохондріальної ДНК корів із розташованої в центрі країни Тоскани ідентичні мітохондріальній ДНК корів, що розводяться на Ближньому Сході і в Малій Азії, - в регіонах, де, за сучасними уявленнями, виникла і розвивалася цивілізація етрусків. При цьому генетичне дослідження не виявило спорідненості між цими коровами і худобою, що розводиться на півночі і півдні Італії.
Оскільки корови є домашніми тваринами і не мігрують по Євразії самостійно, ці дані доводять факт міграції груп тваринників із східного Середземномор'я до Тоскани.
Між нинішньою Туреччиною і Італією не виявлено ніяких свідоцтв руху етрусків по суші. Виходячи з отриманих даних, Пеллеккія робить висновок, що етруски, разом з своєю худобою, прибули на Апеннінський півострів по морю.
Культурно і технологічно розвинута цивілізація етрусків населеляла центральну Італію з VII-го сторіччя до нашої ери, поки не була асимілювана в Латинській культурі приблизно наприкінці IV-го сторіччя до н.е.
Походження етрусків, з їх власною, не індоєвропейською мовою, обговорювали археологи, генетики і лінгвісти протягом сторіч. Історик Стародавньої Греції Геродот в V-му сторіччі до н.е., стверджував, що етруски прибули до Італії із Лідії (сучасна Анатолія в Туреччині).