Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нова газова війна? Переговори з “Газпромом” поки тривають без результату

Газоват 6666 переглядів

Опубліковано - 4.11.2013 11:45 | Всі новини | Версія для друку

Нова газова війна? Переговори з “Газпромом” поки тривають без результату
Нова газова війна? Переговори з “Газпромом” поки тривають без результату
Переговори українського “Нафтогазу” і російського “Газпрому” про виплату $882 млн за поставлений газ увійшли в затяжну стадію, хоча кожен день прострочення коштує країні $145 тис.

Про це пише Ъ-Украина.

У п’ятницю, 1 листопада, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький побував у Москві, де зустрівся з главою міненерго Росії Алєксандром Новаком. І хоча офіційною темою переговорів стало обговорення питань електроенергетики в рамках 44-го засідання електроенергетичної ради країн СНД, сторони не могли не торкнутися реструктуризації боргів НАК Нафтогаз України перед Газпромом.

Як зазначає видання, зустріч результатів не дала. За підсумками переговорів пан Ставицький лише висловив надію, що сторонам вдасться досягти взаєморозуміння. У суботу, 2 листопада, в коментарі 5 каналу Ставицький пообіцяв вирішити питання вже в понеділок, 4 листопада.

Зокрема, за даними видання, сьогодні на нараді у прем’єр-міністра Миколи Азарова планується розглянути можливість збільшення статутного фонду Нафтогазу шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

"Протягом усього тижня Нафтогаз чекав надходження коштів від низки великих споживачів. Але прийшла лише частина грошей. Одночасно велися переговори з Газпромом про реструктуризацію заборгованості. Але російські колеги не пішли на поступки. Тому в понеділок буде ініційовано питання випуску ОВДП", - повідомив співрозмовник агентства.

Варто зазначити, що влада не вперше збільшує статутний капітал Нафтогазу для розрахунків перед Газпромом шляхом випуску ОВДП.

Так, за даними Нацбанку, в поточному році Мінфін вже розмістив такі облігації на суму 8 млрд грн, у 2012 році - на 6 млрд грн.

"Таким чином зростає прихований дефіцит держбюджету. По суті, вся схема зводиться до того, що Нацбанк дарує Нафтогазу частину своїх валютних резервів", - зазначив Ъ керівник аналітичного департаменту SP Advisors Віталій Ваврищук.

Тим часом прем’єр-міністр Росії Діитрій Медвєдєв у п’ятницю запропонував українській владі взяти кредит у Євросоюзу.

"Вони до нас весь час звертаються, наприклад за кредитами. Зрештою, якщо у них такі просунуті відносини з Євросоюзом, що, напевно, непогано, - у нас теж хороші відносини з Євросоюзом, - нехай і кредитуються в Брюсселі", - заявив він в інтерв’ю Reuters.

Медведєв підтвердив, що якщо борг за поставлене в серпні Нафтогазу паливо в розмірі $882 млн не буде погашено, Газпром перейде у відносинах з українською компанією на принцип передоплати.

Як повідомлялося раніше, Міхаіл Зурабов, посол Росії в Україні, заявив, що Нафтогаз вичерпав ресурс підтримки за рахунок авансування транзиту і кредиту в російських банках.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.