Аратта - На головну

10 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фюле вважає апетити української влади завищеними

Світ навколо нас 5191 перегляд

Опубліковано - 28.11.2013 10:46 | Всі новини | Версія для друку

Фюле вважає апетити української влади завищеними
Фюле вважає апетити української влади завищеними
Єврокомісар з питань політики і добросусідства Штефан Фюле вважає завищеною озвучену урядом України оцінку коштів, необхідних на адаптацію країни до стандартів Євросоюзу.

Про це Штефан Фюле заявив в інтерв’ю "Сегодня".

"Цифра в 160 млрд євро у вигляді адаптаційних витрат для України не викликає довіри. Навіть якщо розтягнути цю цифру на 10 років перехідного періоду, це 10% річного ВВП України. А це глибоко суперечить досвіду країн Центральної та Східної Європи. Свого часу, вступаючи в ЄС, вони інвестували всього по пару процентних пунктів від їх річного ВВП", - сказав він.

Єврокомісар зазначив, що кошти, які вкладають у модернізацію економіки, варто розглядати як інвестиції, а не витрати. "Я розчарований, що модернізацію української економіки розглядають як витрати, а не інвестиції. Єдині витрати, які може понести Україна, це витрати за бездіяльність. Україна ризикує своїм майбутнім, що призведе до ще більшого застою економіки", - сказав Фюле.

За його оцінкою, завдяки угоді про асоціацію ВВП України б у перспективі виріс на 6,2%. "Переваги угоди цілком очевидні: в перший же рік українські експортери зможуть заощадити до 500 млн євро на ввізних митах, а в довгостроковій перспективі ВВП України збільшиться на 6,2%", - вважає Фюле.

Він додав, що європейські структури вже виділили значні обсяги фінансової допомоги Україні і надалі планували активізувати допомогу. "І давайте не будемо забувати, що ЄС - найбільший міжнародний провайдер технічної та фінансової допомоги Україні. Всі роки незалежності, починаючи з 1991-го, ЄС підтримував структурні перетворення в Україні: грантів ми виділили більш ніж на 3,3 млрд євро, позик від Евроінвестіціонного банку та ЄБРР - на 10,5 млрд євро. і це не рахуючи двосторонньої допомоги від багатьох країн-членів ЄС. А щоб допомогти Україні адаптувати і модернізувати свою економіку, ми планували активізувати нашу допомогу і в 2014-2020 роках після підписання угоди", - сказав Фюле.

Як повідомлялося раніше, сьогодні починається саміт Східного партнерства у Вільнюсі, на якому планувалося підписати угоду про асоціацію з ЄС. Однак за тиждень до саміту Україна призупинила підготовку до підписання документа .

Прем’єр Микола Азаров заявляв, що Україна тільки на адаптацію технічних регламентів до стандартів ЄС в рамках впровадження положень Угоди про асоціацію необхідно 160-170 млрд євро протягом 10 років. Ця цифра фігурує в аналітичній записці під назвою «Інтеграційні ризики України», підготовленій для Кабміну провідними економічними інститутами Національної академії наук України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.